Як закріпити простирадло. Як зшити простирадло на гумці.

Для того щоб вирішити проблему вічно збирається постільної білизни, можна виготовити своїми руками простирадло на гумці. Особливо актуальна ця проблема в дитячих ліжках, адже діти досить рухливі навіть у сні.
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - тканина;
  • - білизняна гумка;
Інструкція
1
Виміряйте довжину і ширину ліжкового матраца. Також проведіть виміри його товщини.
2
До довжині додайте товщину матраца і ще +10 сантиметрів. Те ж саме виконайте з шириною. Припустимо, довжина матраца дорівнює 215 см, ширина - 120, а товщина - 5 см. В цьому випадку ви додаєте до довжини (215 см) товщину (5 + 5 см) і ще 10 + 10 = 245 см. Далі 120 + 15 + 15 = 150 см. Для пошиття простирадла на гумці вам буде потрібно відріз матеріалу 235 на 140 см. Ці додаткові 10 см підуть на освіту швів, а також частково підуть під матрац.
3
Відміряйте від кута простирадла в обох напрямках по 15 см (5 см - висота матраца і 10 см - припуск для швів) і проведіть рівні лінії, паралельні сторонам простирадла, поки вони не зустрінуться в одній точці. Одержаний квадрат потрібно вирізати. Точно таку ж процедуру потрібно проробити з рештою трьома кутами простирадла.
4
Після викрійки місця зрізів на куточку простирадла застрочити подвійним швом. Для цього складіть боку зрізів виворотом до вивороту і прострочіть швом в 5 мм, роблячи закріпки по краях.
5
Після цього виверніть шов навиворіт і складіть тканину лицем до лиця, прострочити її швом шириною в 7 мм, роблячи закріпки по краях. Таким чином, краї зрізів і перший шов залишаться всередині.
6
Проробіть таку ж процедуру в точності для решти трьох зрізів, стежачи за тим, щоб кути простирадла загиналися лицьовою стороною шва все в одну сторону, щоб утворився такий собі «коробок без кришки».
7
По периметру простирадла прострочите кулиску шириною 1,5-2 см.
8
Виміряйте периметр вийшла простирадла і відміряйте відрізок гумки на 20-30 см менше. Гумку просмикніть в кулиску і з'єднайте. Простирадло на гумці готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IG5XLiMDKAs
Зверніть увагу
Якщо ви не впевнені в розрахунках, то краще відріжте меншу кількість тканини по кутах. В цьому випадку ваша простирадло буде трохи вільніша. А ось перебір може привести до того, що простирадло не налізе на матрац.
Корисна порада
Для пошиття простирадла, яка не буде збиратися, підійдуть льон, бавовна, тенсел і ін. Види тканини. Якщо ж ви хочете домогтися більш щільного облягання тканини, можна використовувати тканини зі слабкою ступенем розтяжності.
В даний час ліжка укомплектовані зручними матрацами. Висота їх досить значна, тому звичайні простирадла, що представляють собою прямокутне полотно, заправляти під них незручно. Натяжні простирадла з гумкою щільно обтягують матрац і не сповзають з ліжка під час сну. Але розміри таких простирадлом, наявних у продажу, зазвичай не відповідають стандартам, тому найчастіше не підходять під габарити матраца. Та й вартість їх значно вища, ніж звичайних. Тому господині намагаються зшити простирадло з гумкою самостійно.

Як зшити простирадло на гумці

Для пошиття простирадла на гумці буде потрібно тканина, яка спеціально призначена для постільної білизни. Її ширина повинна бути 2,3-3,0 метра, придбати її можна в магазинах, які торгують текстильними тканинами. У разі, коли ширина матерії менше розмірів матраца, можна стачать 2 смуги тканини білизняним швом. Для простирадла найкраще підійдуть натуральні гигроскопичние тканини, наприклад льон, бамбук, бавовна. Якщо вам подобається м'яка тканина, то можна взяти фланель, махровий матеріал або бавовняний трикотаж. Причому тканина, що має розтяжку, не вимагатиме припуску на усадку, на відміну від натурального матеріалу, якому необхідні додаткові 10 сантиметрів у зв'язку з тим, що після прання він неодмінно сядет.Для пошиття простирадла на гумці знадобиться: - швейна машинка; - гумка, розміром в? периметра матраца; - тканина розміром з матрац плюс 20 сантиметрів по ширині та довжині.

Пошиття простирадла на гумці

Натуральні тканини перед тим, як приступати до роботи, необхідно декатіровать, тобто намочити в теплій воді, висушити і ретельно випрасувати. Саму викрійку робити краще відразу на тканині, так як вона елементарна, з мінімальною кількістю ліній. Не забудьте про додаткові 10 см з кожного боку - це припуски на облегание боків матраца і на кулиску для гумки. Матерію потрібно змітати по кутах на глибину матраца. Утворені виріб слід приміряти. У разі якщо простирадло буде відповідати розмірам матраца, то її кути прострачивается подвійним швом, таким чином, повинен вийти своєрідний чохол.

Як пришити гумку до простирадла

Є три способи закріплення гумки. У першому випадку краю тканини загинаються по периметру, і зверху пришивається еластична тасьма. По-другому випадку - по всьому периметру простирадла робиться шов з підгинанням - кулиска. За допомогою шпильки гумка протягується в кулиску, далі її кінці акуратно закріплюються. Обидва способи хороші, але гладити при цьому таке постільна білизна буде незручно. Жінки, які володіють навичками шиття, застосують третій спосіб - гумка при цьому кріпиться тільки по кутах виробу. На кожен кут знадобиться приблизно по 20 сантиметрів гумки. Краї тканини загинаються за допомогою прасування, а кути зметують. У кожен кут в подгибку матерії вставляється гумка, наметивается. Після чого кути з гумкою прострачивается на швейній машінке.Сшітая своїми руками простирадло дозволить вам з комфортом розташуватися на матраці, так як вона не буде збиватися навіть при неспокійному сні.