Як змінити колір шпалер. Як вибрати колір шпалер.

Найчастіше ремонт викликаний не стільки необхідністю, наприклад, переклеїти втратили зовнішній вигляд шпалери, скільки бажанням змінити й оновити інтер'єр. Але ж для того, щоб змінити колір шпалер, не обов'язково їх переклеювати: їх можна перефарбувати.
Вам знадобиться
  • - фарба;
  • - пульверизатор або валик;
  • - піднос для фарби;
  • - ганчірка;
  • - кисті.
Інструкція
1
Правильно підберіть фарбу для фарбування шпалер. Пам'ятайте: використовувати слід тільки матеріал на водяній основі: латексні, акрилові або дисперсійні кошти. І ось ще один момент, на який слід звернути увагу: використовувана фарба повинна містити мінімум в'яжучого матеріалу. Засоби з високою концентрацією в'яжучих речовин занадто швидко заб'ють малюнок на шпалерах.
2
За допомогою розпилювача або валика пофарбуйте лицьову сторону шпалер в бажаний колір . Перед тим як налити фарбу в піднос, в якому умочують валик, обов'язково кілька разів струсіть банку з фарбою (барвник має бути однорідним).
3
Пофарбуйте лицьову сторону шпалер з подальшим стиранням пеноузора. Цей метод зміни колір а шпалер заснований на тому, що візерунки «піна» і «флізелін» мають різні влагоемкости. З огляду на те що «флізелін» відрізняється більшою влагоемкостью, фарбу такий узор вбирає практично моментально. Що ж стосується візерунка «піна», то він менш вологоємний, тому, покривши фарбою такі шпалери, частина нанесеного шару можна встигнути змити. Даний спосіб зміни колір а шпалер використовується для досягнення, наприклад, античного ефекту. Однак є один істотний недолік у цього способу фарбування шпалер: він досить трудомісткий.
4
Перефарбуйте окремі візерункові елементи шпалер. Зробити це нескладно: спочатку пофарбуйте поверхню шпалер фарбою обраного вами відтінку і дайте їй підсохнути, а потім пофарбуйте окремі візерунки фарбою іншого колір а.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не фарбуйте шпалери олійною фарбою!
Корисна порада
Пофарбовані можуть бути бамбукові шпалери з спіненої вінілової поверхнею, склошпалери, а також ущільнені паперові шпалери.