Як облаштувати дерев'яний будинок.

Методи облаштування дерев'яного будинку мало відрізняються від способів обробки звичайних будинків. Стіни будинку з оциліндрованих колод самі по собі дуже гарні й не вимагають додаткової зовнішньої обробки. Внутрішнє оздоблення же часто потрібна.
Вам знадобиться
  • - гіпсокартон;
  • - алюмінієві профілі;
  • - проводка;
  • - шуруповерт;
  • - труби.
Інструкція
1
Прокладіть електропроводку. Так як дерев'яний будинок відрізняється особливою пожежонебезпекою, віддайте перевагу проводці з подвійною ізоляцією, виконаною з негорючого матеріалу, яка прокладена в спеціальному металлорукаве. Так як зовні металорукав виглядає не естетично, його знаходження під гіпсокартонними плитами буде вельми до речі.
2
Крім того, електропроводку ви можете виконати під дерев'яним щитом. Для цього помістіть дроти в металевий рукав, а зверху зашейте деревом або іншим матеріалом, яким плануєте обробляти стіни, підлогу або стелю.
3
Обшийте стіни будинку гіпсокартонними плитами. Для цього встановіть алюмінієві профілі по периметру стін, після чого зробіть обрешітку поверхонь напрямними. Встановіть листи гіпсокартону, яким заздалегідь була додана потрібна форма необхідних розмірів, закріпивши їх на шурупи до обрешітки за допомогою шуруповерта.
4
Якщо ви хочете зберегти натуральний інтер'єр дерев'яного будинку , то стіни, звичайно, не потрібно обшивати гіпсокартоном, досить їх обробити захисними засобами від бактерій (антисептиками), вогню (антипіренами), гидрофобизирующими речовинами для зниження негативного впливу вологи, а потім обробіть лаком.
5
В приміщенні санвузла дерев'яного будинку встановіть ковзний каркас на металевих профілях, стежачи, щоб висота вертикальних профілів конструкції була менше висоти приміщення. Тут доцільно обкласти стіни кахлем по гіпсокартону. Дерев'яні стіни занадто сприйнятливі до води, тому залишати приміщення без обробки можна, інакше матеріал буде руйнуватися.
6
Для обробки санвузла кахлем використовуйте водонепроникні суміші для затирання швів, інакше дерев'яні стіни будуть вбирати вологу, а це призводить до перекосу стін.
7
Підлоги і стелі зазвичай залишають дерев'яними, але рішення залежить від загального інтер'єру. Наприклад, в кухні оптимально викласти підлогу кахлем, якщо є можливість провести під ним опалювальні труби. Електрична тепла підлога в дерев'яному будинку робити не слід - це небезпечно.
Зверніть увагу
Плаваюча конструкція ковзаючого каркаса необхідна в санвузлі будинку з дерева, так як деревина схильна до сезонних розширень навіть після усадки. Оздоблення оснащеного елементами жорсткого зчеплення санвузла без ковзного каркаса може істотно постраждати.
Корисна порада
Оциліндрована колода дає усадку. Для того щоб уникнути негативних наслідків усадки всього будинку, колоди слід витримати для усушки близько 1,5-2 років.