Як повернути гроші за неякісні послуги.

С неякісним наданням послуг може зіткнутися кожен, тому необхідно заздалегідь знати свої права, - це допоможе повернути витрачені гроші. Якщо вас погано обслужили в кафе чи ресторані, то це призведе лише до зіпсованого настрою, а ось помилки в сфері медицини або туризму можуть привести до куди більш серйозних наслідків.
Інструкція
1
Попросіть у персоналу компанії, яка надала неякісні послуги «Книгу скарг і пропозицій». Зробіть в ній відповідний запис із зазначенням імені прізвища, імені та по батькові обслуговуючого вас співробітника.
2
Опишіть суть події, щоб було зрозуміло, в чому саме полягає неякісність наданої послуги. Поставте дату і час. Пам'ятайте, що вам зобов'язані на вимогу надати стілець, стіл і ручку для написання скарги. Якщо вам відмовили в цьому, то відзначте даний факт в книзі.
3
Викличте менеджера по роботі з клієнтами або керівника підприємства. Повідомте, що вам надали неякісні послуги, і ви хотіли б повернути витрачені гроші . Як правило, якщо сума незначна, то можна прийти до мирної угоди і врегулювати ситуацію. Однак у більшості випадків вам просто відмовлять, посилаючись на різні чинники.
4
Напишіть претензійний лист на ім'я керівника компанії, яка надала неякісні послуги. Опишіть ситуацію і попросіть повернути витрачені гроші . Пошліться на статті Цивільного кодексу РФ, які регулюють дану ситуацію. Приміром, якщо ви уклали договір на надання послуг і склали відповідний акт, то необхідно керуватися частиною 2 статті 720 Цивільного кодексу РФ. Надішліть листа поштовим рекомендованим відправленням.
5
Отримайте відповідь від підприємства, що надало неякісні послуги, на ваш лист протягом десяти днів з дня отримання. Якщо вам відмовили в повернення грошей, напишіть позовну заяву в цивільний суд. В цьому випадку ви можете зажадати не тільки повернути гроші , але і виплатити моральну та матеріальну шкоду у вигляді штрафних санкцій. Для судового розгляду знадобляться всі наявні на руках документи, що підтверджують факт і розмір збитку від надання неякісної послуги. В іншому випадку вам буде складно довести свою правоту.