Як навчитися малювати графіті.

Мистецтво часом приймає вкрай химерні і незвичайні форми. Так, коли живописцю потрібно масовий глядач, він може помістити свою картину не в галерею, а просто на стіну в людному районі. Твір буде "написано" балончиками з автоемаллю і буде ставитися до "графіті" - невід'ємної частини вуличної культури.

Вам знадобиться

- автоемаль; - респіратор; - запас кепів; - лист картону.

Інструкція
1
Не поспішайте відразу малювати на стінах. Перш за все, вам потрібно уявити майбутнє твір - бажано за допомогою олівця і листка паперу. На перших порах найбільш простим варіантом буде малювання написів і шрифтів в різних стилях (Wild, Bubble та інші). Чітких рамок у жанрів немає, є лише загальні принципи, тому вам варто подивитися ряд робіт інших авторів і намагатися скласти власний ескіз майбутньої картини. Фарба коштує чималих грошей, а тому переносити на стіну варто тільки той проект, який щиро вам сподобається.
2
Не будь-яка автоемаль підходить для малювання. Зокрема, не підходять дешеві балончики "від 80-ти карбованців" - з ними ви отримаєте тільки нерівний колір і тьмяну картинку. З найбільш популярних фірм-виробників можна виділити "MTN" і "Montana", продукція яких розташовується в ціновому діапазоні від 130 до 500 рублів за одиницю.
3
Вивчіть поверхню, на яку плануєте наносити зображення. Практично марно робити це на дереві або залозі (якщо попередньо не обробити їх - метал, наприклад, потрібно "почистити" за допомогою розчинника). Ідеальним варіантом є пористий бетон або інша рівна поверхня.
4
Враховуйте погодні умови. Сонячне світло і тепло допомагають фарбі краще лягати на стіну, в той час як дощ і вітер значно заважають як емалі, так і художнику.
5
Завжди починайте малювати з фону! Класична помилка початківців райтерів в тому, що вони спочатку малюють контури малюнка, а тільки потім заповнюють їх. Такий підхід в корені невірний, ви відчуєте це, як тільки захочете виправити якусь нерівність на своєму творі (в кращому випадку проблема обмежиться лише нерівним градієнтом на тлі).
6
Спочатку приблизно окресліть задній план, потім "накидайте" контурні лінії, доведіть колір до бажаного виду і лише в самому кінці нанесіть "рамки" і кордони. У цьому вам допоможуть трафарети: наприклад, якщо ви докладете лист картону до стіни і проведете аерозолем по краю, то отримаєте ідеально пряму лінію.
Зверніть увагу

Малювання на стінах будівель прирівнюється до вандалізму і є кримінально караним діянням.

Не забувайте про використання респіратора: тривалий контакт з парами фарби може пошкодити органи дихання

Корисні поради

Не забувайте міняти кепи - "шапочки" аерозолів. Вони дуже швидко забиваються.