Як відкрити доступ до папки.

Користувачі Windows давно звикли, що у них є можливість відкрити доступ до папки для своїх сусідів по локальній мережі. Однак в останніх версіях цієї операційної системи в зв'язку з підвищенням рівня безпеки та поліпшенням розмежування доступу до різноманітних системних ресурсів, у тому числі дисковим, ця операція стала дещо складніше, так що недосвідченого користувача може поставити в глухий кут. Однак насправді надання загального доступу до папки - досить проста операція, і вона цілком доступна кожному уважному користувачеві.

Для того, щоб відкрити доступ до папки, необхідно:

  1. Визначтеся, до якої саме папці ви хочете надати доступ.
  2. Знайдіть цю папку за допомогою Провідника Windows.
  3. Клацніть по ній правою кнопкою миші, для того щоб викликати контекстне меню.
  4. В контекстному меню вибираємо «Властивості». Відкриється віконце властивостей папки, згрупованих на декількох закладках.
  5. Вибираємо закладку "Доступ".
  6. Якщо тут присутній і доступний прапорець «Відкрити спільний доступ до цієї папки», то встановіть його.
  7. Якщо присутні кнопки «Загальний доступ» і «Розширена настройка», то використовуйте їх для того, щоб вибрати користувачів, яким дозволяється доступ до цієї папки, а також вказати права, які ви бажаєте їм надати. Зокрема, саме кнопка «Розширена настройка» дозволяє встановити прапорець, дозволяючий загальний доступ до папки.

Пам'ятайте, що загальний доступ до папок і файлів - джерело потенційної небезпеки. Надавши іншим користувачам занадто широкі можливості по редагуванню і модифікації файлів, ви ризикуєте спотворенням, випадковим або навмисним видаленням потрібної вам інформації, а також зараженням файлів вірусами. Без крайньої необхідності не надавайте доступ для запису та модифікації, обмежтеся можливістю читання ваших файлів.

Якщо у вас є власна локальна мережа або група з безлічі користувачів на комп'ютері, то часто може виникнути необхідність в розмежуванні доступу до тієї чи іншої папці, що містить важливі файли, дати доступ тільки певному користувачеві.
Інструкція
1
Створіть користувача , для якого ви хочете відкрити доступ до папки. Щоб зробити це, натисніть на значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть пункт «Управління» для виклику вікна «Керування комп'ютером». У лівій частині цього вікна перейдіть в розділ «Службові програми» і виділіть папку «Локальні користувачі», після чого в правій частині двічі клікніть на папку «Користувачі».
2
На панелі меню вікна виберіть «Дія» та пункт «Новий користувач». У діалоговому вікні створіть логін і пароль для нового користувача, якому ви хочете дати доступ. Після цього натисніть «ОК» для підтвердження.
3
На тій папці, доступ до якої ви хочете відкрити, натисніть правою кнопкою миші, потім в контекстному меню виберіть "Властивості". У вікні перейдіть на вкладку «Доступ» і виберіть там пункт «Відкрити спільний доступ до цієї папки». Потім натисніть на кнопку «Дозволи».
4
У вікні, ви побачите, що доступ до даної папці можуть мати «Все», але вони при цьому можуть лише переглядати інформацію. Виділіть рядок «Все» і видаліть її. Тепер додайте користувача (або користувачів), якому ви відкриваєте доступ до даної папці. Натисніть на кнопку «Додати».
5
вікні, натисніть на кнопку «Додатково», після чого натисніть на «Пошук». Знайдіть в нижній частині вікна ім'я потрібного вам користувача і виберіть його. Натисніть «ОК», а потім ще раз, щоб закрити обидва відкритих вікна.
6
Якщо ж ви хочете, щоб користувач мав правами як на перегляд вмісту каталогу, так і на додавання в нього своїх файлів або зміна вмісту, то в нижній частині вікна поставте галочку напроти пункту «Повний доступ» в стовпчику «Дозволити» . Натисніть «ОК» для підтвердження. Доступ до папки для одного користувача відкритий, але інші користувачі не зможуть переглядати вміст даної папки.