Як робити з паперу квадрат.

Багато деталей для аплікації, орігамі, паперової пластики робляться на основі квадрата. Перш ніж починати виконувати власне роботу, потрібно зробити власне квадрат. У кожному разі способи його виготовлення будуть різними.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - олівець;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Щоб підготувати лист для орігамі, вам ніяких інструментів не знадобиться. Візьміть звичайний прямокутний лист писальної паперу формату А4 або будь-якого іншого. Покладіть його перед собою вертикально. Зігніть його, починаючи від одного з кутів і поєднавши одну з коротких сторін з довгою. У вас вийшов подвійний трикутник з "зайвої" смужкою. Для більшої точності розправте лист, а потім складіть його знову, починаючи від іншого кута і поєднавши цю ж коротку сторону з другої довгою.
2
Смужку відігніть на будь-яку сторону. Її можна відрізати або акуратно відірвати. Якщо під рукою немає ножиць, загинайте смужку по черзі на одну і на іншу сторону і кожен раз загладжуєте лінію згину. Вона відокремиться сама. Смужку можна також відрізати ножицями. Розправте квадрат.
3
Для аплікації дуже часто потрібно квадратний фон з щільної паперу. Готувати його попереднім способом немає ніякого сенсу, оскільки залишиться лінія згину. Візьміть аркуш оксамитової паперу або тонкого картону і поверніть його лицьовою стороною вниз. Розведіть ніжки циркуля на потрібну відстань. Від одного і того ж кута відкладіть цей відрізок. До отриманих точкам проведіть перпендикуляри до їх перетину. Щоб фігура вийшла більш рівною, покладіть лист на плоску поверхню, поруч покладіть лінійку або рейку і вставте зріз паперу зі стороною лінійки. Косинець покладіть на лист так, щоб один з катетів щільно стулявся з рейкою. Обережно нахиліть угольник в потрібну точку і проведіть перпендикуляр.
4
Для аплікації, конструювання з паперу або виготовлення рахункового матеріалу може знадобитися багато дрібних квадратиків. Їх можна вирізати з одного аркуша паперу, якщо правильно його розмітити. Точно так само, як і в попередньому способі, розведіть ніжки циркуля на потрібну відстань. Покладіть лист горизонтально і відкладіть потрібну кількість відрізків по верхньому довгому зрізу. Потім так само відкладіть їх по нижньому краю, в тому ж напрямку. Точки повинні опинитися строго один напроти одного. Тим же способом розмітьте і бічні сторони. З'єднайте точки попарно. У вас повинна вийти сітка з квадратними осередками. Її залишається тільки розрізати. Краще для цього використовувати довгі ножиці. Для щільної паперу підійде ніж з трапецієподібним лезом. Різати ножем краще по металевій лінійці.