Як ліпити голову людини. Як ліпити людську голову.

Ліплення - дуже захоплююче заняття. Надаючи форму глині або пластику, за допомогою рук і підручних інструментів можна створити справжній шедевр. Якщо займатися ліпленням постійно, можна досягти рівня скульптора і зліпити, наприклад, людську голову.
Вам знадобиться
  • - матеріал для ліплення;
  • - стеки;
  • - вода;
  • - фольга;
  • - стрижень для ліплення.
Інструкція
1
З алюмінієвої фольги зробіть каркас. Квадратний шматок її складіть, з'єднавши разом всі чотири куточка. Помістіть утворився «купол» на кінець стержня для ліплення і зімніть фольгу, формуючи шию і голову . Розімніть в долонях шматок скульптурної глини або пластика і рівномірно покрийте обраним матеріалом каркас. Одну сторону голови зробіть плоскою.
2
Намітьте на обличчі розташування очей. Як правило, їх розміщують трохи вище середини особи. Для розмітки проведіть на необхідному рівні пряму горизонтальну лінію, на ній зробіть поглиблення і помістіть в них зліплені з пластика очі, а точніше - очне яблуко.
3
Розкачайте в руках і сплющите два невеликих шматочка матеріалу для ліплення. Сформуйте верхні повіки і розмістіть над очима. Потім руками розгладьте шви, роблячи рухи у напрямку від очей. Можна також використовувати стек, однак тепло рук більше сприяє успішному рівному згладжування. Точно так же сформуйте нижні повіки.
4
Після посадки очей і виготовлення повік приступайте до додання обличчю форми. Виліпите форму чола, що представляє собою сплющену овальну корж, загострену з одного боку. Накладіть її на голову , направивши заострение до місця перенісся. Другий подібний шматочок накладіть на нижню частину обличчя. Розгладьте форми, не зачіпаючи очі і повіки.
5
З невеликого шматка матеріалу сформуйте ніс і прикріпіть його до голови. Повертаючи голову , розгляньте фігуру з усіх боків, щоб переконатися у відповідності форми і розміру носа особі. Починайте загладжувати шви від області між очей, рухаючись в напрямку від них. Коли шви будуть оброблені, надайте носі потрібну форму і розгладьте поверхню. Зробіть круглої паличкою ніздрі.
6
Для створення губ скачайте з пластика або глини валик, сплющите його і розмістіть під носом. Розгладьте стеком шви, надайте губі форму і розгладьте поверхню зволоженим пальцем. Проробіть під губою довгасте поглиблення і вставте в нього валик нижньої губи. Накладіть і розгладьте щоки.
7
З двох кульок сформуйте вуха і прикріпіть до голови. Розгладьте і скоректуйте їх форму. Якщо бажаєте, можна запекти голову в духовці. У точності дотримуйте інструкцію по сушці вироби, зазначену на упаковці використовуваного матеріалу. Після сушки розфарбуйте голову і зробіть перуку.
Авторська лялька - складне, але красиве і творче захоплення, в якому яскраво проявляється ваша фантазія і індивідуальність. Створювати ляльку власними руками непросто - і особливо багато труднощів початківці лялькарі відчувають при створенні особи, від якої багато в чому залежить загальний настрій ляльки, її стиль, образ, і звичайно, атмосфера, яку вона створює навколо себе. Про те, як правильно виліпити особа авторської ляльки з полімерного пластику, ми розповімо в цій статті.
Інструкція
1
Придумав бажаний образ, визначте, якого розміру буде ваша лялька, і відповідно визначите, якого розміру має бути її голова, щоб вона надалі була пропорційною тулубу. Якщо лялька буде в висоту складати 40-50 см, візьміть готові пластикові очі потрібного кольору, діаметром 8-10 мм.
2
Як основу для голови ляльки використовуйте фольгу. З великого шматка фольги, зім'ятого в кулю, сформуйте пальцями яйцеподібну форму, що повторює контури чола і загостреного підборіддя майбутньої ляльки.
3
мнеться фольгу якомога щільніше, щоб отримати достатньо тверду заготовку. Задня частина заготовки повинна бути округлої, повторює форму людського черепа, а передня повинна бути більш плоскою - тут ви будете ліпити особа . Визначте, на якому рівні будуть знаходитися очі, зробіть у фользі два поглиблення і помістіть в них очі ляльки.
4
Розімніть чистими руками шматочок полімерного пластику тілесного кольору. Розплющите пластик в корж товщиною 5-6 мм. Розмір коржі повинен перевищувати розміри особи. Накрийте коржем плоску частину заготовки.
5
Звільніть очі, очистивши їх від пластика, і акуратно обклейте залишилися пластиком особа . Тепер починайте деталізувати його форми - сформуйте перенісся, верхні і нижні повіки навколо очей, а потім, накладаючи додаткові шматочки пластика маленького розміру, сформуйте ніс, вилиці, щоки і підборіддя ляльки.
6
За допомогою спеціальних інструментів виліпити рот. Доопрацювати овал обличчя і ретельно загладьте всі нерівності. Особа повинна бути гладким, без кутів і різких западин. Розімніть другий коржик із пластику й наліпити її на потиличну частину заготовки. Промажьте шви, з'єднуючи задню частину пластика з передньою.
7
Особа готово - тепер вам залишилося виліпити шию, вуха, а потім при необхідності закріпити над очима штучні вії, і надіти на ляльку перуку. Готову голову з виліпленим особа м надіньте на паличку і запікайте в духовці потрібну кількість часу.