Як намалювати легкий пейзаж.

Легкий пейзаж не передбачає наявності складних деталей. Зазвичай під ним розуміється шматочок природи, а не міські вулиці з ансамблем архітектурних форм, на малювання яких може знадобитися багато часу.
Вам знадобиться
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - кисть;
  • - фарби (гуаш або акварель).
Інструкція
1
Оберіть план, який хочете зобразити на аркуші паперу. Можна взяти за основу готову картинку або просто представити її. Постарайтеся уникати скупчення декількох елементів малюнка в одному місці. Наприклад, краще зупинитися на відкритому полі, за яким спостерігаються гори, а на передньому плані знаходиться дерево або будь-яке інше рослина.
2
Розташуйте лист вертикально. Таким чином, під час перегляду увагу глядача фокусується на ближніх деталях, а не розпорошується в горизонтальному напрямку. До того ж, часу на створення такої картини, як правило, потрібно менше, але багато чого залежить і від підсумкової задумки художника.
3
Простим олівцем намалюйте лінію горизонту. Бажано, щоб вона перебувала трохи нижче середини листа. Не варто малювати її високо: небо - одна з найвиразніших деталей, яка дозволяє передати настрій всієї картини. Залишаючи під неї мало місця, ви тим самим позбавляєте себе можливості показати всю красу природи.
4
Позначте найважливіші елементи: схили гір на задньому плані, сонце і хмари, стовбур дерева, напрямок його гілок. Не варто вдаватися в промальовування дрібних деталей - набагато зручніше зробити це за допомогою фарб. Такий малюнок буде виглядати природним.
5
Візьміть кисть, обмокніте в гуаш і почніть наносити мазки. Небо завжди малюється в першу чергу. При виборі кольору не варто зациклюватися на традиційних синіх відтінках, грайте з фарбами. Варіантів може бути маса: від рожевого і червоного до жовтого і фіолетового.
6
Плавно перейдіть до гір. Ніколи не використовуйте один колір для малювання - задіюйте мінімум 2-3. Це дозволить вам зробити малюнок більш об'ємним і реалістичним.
7
Зачекайте, поки задній фон підсохне, і далі перейдіть до ближнього ракурсу. Намалюйте спочатку галявину, а потім вже і дерево.
8
Почніть зображати рослина зі стовбура. Щоб не помилитися в розмірах, дійте обережно: проведіть тонку лінію пензлем, а потім поступово додайте обсяг до потрібної товщини. Не забудьте про тіні: місце з сонячної сторони повинно бути світліше.
9
Перейдіть до листів. Наберіть фарбу в достатній кількості, але без надмірностей, поставте кисть в точку, а потім проведіть коротку лінію, трохи згинаючи її при цьому. Лист прийме цікаву форму і буде виглядати природно.
10
Доповніть краєвид іншими елементами на свій розсуд. Не бійтеся помилок, ідеальна картина з першого разу може й не вийти, але постійна практика малювання краєвид їй дозволить вам звести ймовірність їх появи в подальшому до мінімуму.