Як обрізати фаленопсис.

Фаленопсис - дуже красива і в цілому не особливо вимоглива орхідея. Порівняно з іншими орхідних цей мешканець теплиць і підвіконь здається майже спартанцем. Однак догляд за ним має деякі особливості. Це рослина потрібно правильно поливати, зрізати засохлі кінчики листя і після цвітіння обрізати цветонос. Обрізання може знадобитися і у випадку, якщо рослина виглядає нездоровим.
Вам знадобиться
  • - м'яка ганчірочка;
  • - вода;
  • - фільтр для води;
  • - скальпель;
  • - гострі ножиці;
  • - мелена сірка або товчений вугілля.
Інструкція
1
Необхідність обрізати фаленопсис може виникнути відразу ж, як ви його придбаєте. У квітковому магазині або в тепличному господарстві у покупця не завжди є можливість оглянути коріння рослини. Висохлі кінчики листя можуть бути як наслідком природного розвитку рослини, так і результатом захворювання коренів. Якщо ваш квітка росте в прозорому горщику, його можна не викопувати, а оглянути коріння через стінку. Вони повинні бути сріблясто-зеленуватого кольору. Старі корені часто бувають жовтими. Нерідко фаленопсіси продають у непрозорих горщиках. В цьому випадку необхідно уважно оглянути його при покупці. Воно не повинно хитатися. Якщо ж рослина сидить нещільно - швидше за все, у нього підгнили коріння.
2
Викопайте фаленопсис. Акуратно зніміть субстрат. Огляньте коріння. Підгнилі зріжте скальпелем або гострим ножем. Хірургічний інструмент краще обробити спиртом. Ображати залишки старого листя. Присипте всі місця зрізів меленою сіркою або товченим вугіллям. Їх можна купити в магазині товарів для садівників. Обрізане рослина не можна відразу саджати в субстрат або ставити в воду. Решта коріння можуть загнити. Підсушіть фаленопсис, давши йому полежати на повітрі хоча б день-два. Іноді доводиться обрізати всі корені, але ця радикальна міра може застосовуватися тільки в тому випадку, якщо поверхня гниття дуже велика. Після такого рішучого хірургічного втручання рослина може дуже довго не проявляти жодних ознак життя.
3
Дуже часто виникає необхідність зрізати цветонос. Це потрібно не тільки для того, щоб рослина дало нові нирки, але і для вегетативного розмноження. У другому випадку наповніть прозору баночку сфагнумом. Сфагнум попередньо промийте кип'яченою водою і обріжте, залишивши тільки зелень. Банку об'ємом 0,5 л добре вимийте з миючим засобом і ретельно сполосніть, теж кип'яченою водою. Сфагнум ставте вертикально і заповніть банку на половину обсягу. Обережно поливайте сфагнум, щоб вода в нього вбиралася і не потрапляла на дно банки.
4
Срежьте цветонос і обробіть його розведеним спиртом. Ні в якому разі не можна застосовувати чистий спирт, його необхідно розвести до 50-70% концентрації. Поріжте цветонос на частини, щоб нирка була в центрі, а бічні частини - 1,5-2 см. Зрізи присипте меленою сіркою або вугіллям. Покладіть шматки квітконосу на сфагнум і герметично закрийте банку. Слідкуйте за тим, що відбувається всередині. Вчасно видаляйте загиблі шматки квітконосу. Серед обрізаних частин неодмінно знайдуться такі, яке дадуть нові рослини.
5
Якщо вам потрібно обрізати орхідею для того, щоб вона зацвіла знову - дочекайтеся кінця цвітіння. Обробіть скальпель спиртом. Ображати фаленопсис над третьою ниркою. Постарайтеся не пошкодити стебло. Місце зрізу квітконосу можна обробити меленою сіркою або вугіллям. Через деякий час утворюється новий цветонос, який дасть більш рясне цвітіння.