Як промити гайморові пазухи.

Промивання носа - одна з процедур для профілактики і лікування гаймориту. Багато хто вважає, що вона полягає в звичайному втягуванні носом води з долоні. Насправді це не так. Промивання носа - Целай ряд дій, до якого потрібно попередньо підготуватися і поставитися з усією серйозністю. Так як же промивати гайморові пазухи?
Інструкція
1
Спочатку підготуйте розчин для промивання носа. Для цього закип'ятіть 200 мл води, додайте в неї половину чайної ложки солі і злегка остудіть. Температура розчину повинна бути приблизно дорівнює температурі тіла людини. Перелийте отриману рідину в емальовану миску або кухоль.
2
Візьміть спеціальну спринцовку (її інакше називають гумовою грушею). Якщо вона нова, необхідно її продезінфікувати. Щоб це зробити, покладіть спринцовку в каструлю з водою, нагрійте і прокип'ятіть протягом 15-20 хвилин. Процедуру дезінфікування повторюйте через тиждень.
3
Найоптимальніший і зручний обсяг спринцівки становить 100 мілілітрів. Наберіть в неї трохи розчину і обережно введіть наконечник в ніздрю. При цьому голову закидати назад не потрібно, краще всього нахилитися над раковиною. Натисніть на балон і направте розчин в сторону носоглотки по нижній стінці порожнини носа. Не спрямовуйте струмінь по верхній стінці, так як там знаходиться чутлива нюхова зона!
4
В процесі промивання постарайтеся затримати подих. Через хвилину чи дві спокійно подихайте, щоб слиз встигла розчинитися. Після цього почніть сякатися. Не робіть це занадто сильно, є небезпека носової кровотечі.
5
Кращий час для промивання носа - ранок. Але можна повторювати цю процедуру і протягом дня, і перед сном. Проводити промивання бажано щодня, приблизно в один і той же час. Тривалість лікування - за призначенням лікаря.
Корисна порада
В деяких випадках після промивання можна закапати судинозвужувальні краплі в ніс, наприклад «Нафтизин». Також можна прогріти скати носа гарячими звареними круто курячими яйцями.