Як зібрати двоспальне ліжко. з чого роблять короба ліжок.

Приємно спати на зручному ліжку, тим більше, якщо вона зібрана своїми руками надійно і грамотно. Та й матеріальний аспект важливий: саморобний ложе буде в два-три рази дешевше, ніж практично таке ж, придбане в меблевому магазині.
Інструкція
1
Перед тим як купувати матрац, слід вирішити, яких він повинен бути розмірів. В магазині вам запропонують стандарт для двоспальних ліжок - 2000? 1800? 200 мм. Але якщо ви зацікавлені не лише в тому, як заощадити гроші, але і в тому, щоб розташуватися на цьому ліжку максимально комфортно, ви можете замовити матрац окремо.
2
Однак короб для ліжка краще зробити самостійно. Адже зручність ложа не залежить виключно від розмірів або жорсткості/м'якості матраца. Важлива і дерев'яна основа.
3
Для виготовлення каркаса краще всього використовувати суху соснову дошку товщиною 30-35 мм. Пам'ятайте, що матрац повинен вільно розміщуватися в коробі. Іншими словами, основа повинна бути приблизно на 8-10 мм більше по довжині і ширині. Висота короби - на ваш розсуд, але все ж враховуйте при цьому і стійкість всієї конструкції.
4
Дно каркаса не повинно бути цільним, щоб все навантаження на нього була розподілена рівномірно, а матрац міг «дихати». Зазвичай короб роблять з 3-частин (посередині - в 2 рази ширше, ніж зліва і справа).
5
Урівень з планками каркаса, до яких ви після прикріпіть бильця, спроектуйте і встановіть поздовжнє ребро жорсткості, Потім - два поперечних ребра. Всі вони не повинні доходити до країв ліжка. Дошки для них повинні мати ширину, рівну глибині короба.
6
Спроектуйте бильця двоспальному ліжку. То з них, що буде перебувати в ногах, має бути врівень з верхньою площиною короба. Бильце в узголів'я ліжка зробіть Двочастинні і для рельєфності прикріпіть до нього прямокутну деталь. По ширині вони повинні бути приблизно на 10 мм ширше габаритів короба по кожній стороні.
7
Перевірте стійкість конструкції, зібравши її і відрегулювавши за рівнем. Покладіть в короб матрац. Якщо всі розрахунки і роботи були проведені вірно, то він точно стане на своє місце.