Як навчитися менше їсти.

Людський шлунок - орган, який заповнюється їжею - починає реагувати на заповнення не раніше, ніж через 20 хвилин з початку трапези. Золоте правило «їж стільки, щоб вийшовши з-за столу, ще хотілося їсти» не працює. Люди звикли насичуватися досхочу протягом 15 хвилин, через що і трапляється переїдання. В нормі шлунок за розміром нагадує стиснений кулак. Пам'ятаючи це, звикайте обходитися такий же за обсягом порцією в один прийом їжі.
Інструкція
1
Сучасне життя з його швидким темпом, величезним потоком інформації та завантаженості роботою призводить до того, що ви починаєте харчуватися, як попало. Їжа всухом'ятку, перекуси замість повноцінного прийому їжі, сніданок, коли є зовсім не хочеться, і рясний вечерю перед сном призводять до того, що ви з'їдаєте більше, ніж вам потрібно. Шлунок від цього розтягується, і в результаті ви починає переїдати постійно.
2
Перше, що потрібно зробити - знайти причину того, чому ви багато з'їдаєте і постаратися вирішити існуючу проблему. Не можете визначити її відразу - записуйте в такому випадку, скільки, коли і чого ви з'їли, в якому були настрої і про що думали. Цей метод або допоможе вам визначити причину переїдання, або змусить відмовитися від зайвого шматочка огляду на те, що вам просто набридне все це записувати.
3
Помічено, що людина часто намагається позбутися від дискомфорту за допомогою їжі. Намагайтеся відслідковувати ці моменти. Припустимо, у вас був важкий робочий день. Не біжіть до холодильника. Тепла ванна або улюблена музика заспокоять вас і допоможуть розслабитися з тим же успіхом і більшою користю.
4
Накладаючи їжу в тарілку, зробіть порцію набагато менше тієї, що ви звикли їсти. Найкраще харчуватися супами: що знаходиться в них рідина - бульйон - викликає відчуття насичення набагато швидше, ніж другі страви.
5
При складанні порції другої страви користуйтеся таким правилом: половину порції повинні займати овочі, чверть - м'ясо і решту чверть - гарнір.Сразу кладіть в свою тарілку все, що хочете з'їсти. Це допоможе вам відстежити візуально, скільки їжі вам дійсно необхідно. Намагайтеся харчуватися по режиму: перерва між прийомами їжі має бути не менше 3 годин.
6
Їжте повільніше, насолоджуючись кожним шматочком і ретельно пережовуючи їжу. Народна мудрість говорить, що добре пережований шматочок чорного хліба корисніше цілого нашвидку проковтнутого обіду.
7
Часто люди беруть почуття спраги за відчуття голоду. Тому, якщо вам захотілося їсти, насамперед випийте стакан свіжої або мінеральної води. Запивайте водою другі страви - так ви теж з'їсте менше звичайного.
8
Ще одна незнищенна людська звичка - є те, що знаходиться перед очима, що простіше вжити. Тому приберіть подалі упаковки з чіпсами, печивом і крекерами, цукерки та шоколад. Замість них покладіть фрукти, а на верхню полицю холодильника - помиті і нарізані моркву і селеру. Якщо вам захочеться пожувати, ви зможете не відмовляти собі в цьому, а кількість калорій, що потрапили в організм, істотно знизиться.
9
Якщо має важка розумова робота, постарайтеся сконцентруватися на її виконанні не за допомогою величезної чашки кави і шоколаду, а за допомогою масажу підстави черепа. У місці з'єднання шиї і черепа нащупайте дві точки з двох сторін: натискання на них трохи болючіше, ніж на інші частини шиї. Добре і вдумливо помасажуйте їх протягом декількох хвилин. Така операція допомагає поліпшити приплив крові до мозку, а значить, і швидше сконцентруватися на майбутньому завданні.
10
Часто люди намагаються заповнити за допомогою їжі виникає порожнечу. Це може бути самотність або, наприклад, ви кинули палити і намагаєтеся заповнити звільнене в результаті цього час. Займіть себе чим-небудь більш продуктивним: зареєструйтесь на цікавому форумі або запишіться у фітнес-клуб.
11
Звичайно, вам буде важко в перші 2-3 дні, але зате потім ви самі будете дивуватися, як це раніше ви харчувалися такими величезними порціями і як мало насправді потрібно для насичення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gVEspglwvTo
Головною проблемою на шляху до зниження ваги є зменшення обсягу щодня їжі, що з'їдається. Людині, що звикла до поїдання повних тарілок перших, других і третіх страв не просто схуднути, навіть сидячи на найефективнішою дієті.
Інструкція
1
Запам'ятайте основне правило: для ситості людині достатньо з'їдати невелику порцію їжі, об'ємом не більше 400 мл. Незалежно від виду їж хліба (суп, гарнір, салат і т.д.), її кількість не повинна перевищувати даного показника. Крім цього не забувайте, що шлунок в нормальному стані за розміром рівний вашому кулаку. Тому саме такий за обсягом і повинна бути порція їжі у вашій тарілці.
2
За один прийом не вживайте їжі більше, ніж вміщається в одну стандартну миску. Приготуйте одну тарілку потрібного обсягу або кілька маленьких, сумарний обсяг яких не перевищує 400 мл.
3
Скоротіть інтервал між трапезами до трьох годин, їжте частіше, але менше.
4
Нормалізуйте свій раціон, підберіть продукти, максимально підходящі до вашого способу життя.
5
Перед кожним прийомом їжі, незалежно від передбачуваного обсягу порції, випивайте склянку негазованої води. Рідина заповнить ваш шлунок, що прискорить настання почуття ситості. Заведіть собі особливий красивий глечик, щоранку, наливаючи в нього чисту воду, подумки налаштовуйтесь на скорочення обсягу порцій. Воду пийте з красивих чашок або прозорих склянок, маленькими ковтками.
6
Кожний прийом їжі починайте з яблука, мав покращувати секрецію шлунка, і частково заповнює його обсяг, залишаючи менше місця для калорійної їжі. Крім того, в яблуках міститься багато такої необхідної кишечнику клітковини. В обід привчіть себе замінювати половину порції салатом зі свіжих овочів, наприклад, з капусти з морквою.
7
Довго не сидите за столом із смачними стравами. При цьому готуйтеся до кожного прийому їжі - святково одягайтеся, прикрашайте стіл. Їжте не поспішаючи, невеликими порціями, обов'язково в хорошому настрої.
8
Припиніть дивитися телевізор на кухні, оскільки під час перегляду захоплюючій передачі або фільму ваші руки будуть мимоволі тягнутися до їжі, а мозок не контролюватиме цей процес.
9
Накладайте порцію їжі, яку ви плануєте з'їсти. Ні в якому разі не беріть добавку.
10
Після їжі відразу ж перемикайте свою увагу на захоплююче заняття, що дозволяє забути про вкусностях, що залишилися на кухні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gVEspglwvTo