Як замінити лампу денного світла. заміна лампи в лампі денного світла.

Лампи денного світла відомі десятки років. Незважаючи на те, що вже з'явилися їхні більш компактні побратими, традиційні люмінесцентні лампи все ще активно використовуються. У тому випадку, якщо світло раптом гасне, необхідно знайти причину несправності і, при необхідності, замінити лампу.
Інструкція
1
Перед початком роботи переконайтеся в тому, що харчування лампи відключено. Зніміть прозору декоративну кришку, потім витягніть лампу з утримуючих її патронів. Зробити це можна двома способами, в залежності від використовуваних патронів. У першому випадку лампу треба трохи повернути навколо осі, її контакти вийдуть з клем, і лампа виявиться у вас в руках. У другому випадку необхідно притиснути лампу вздовж осі до упору вправо або вліво. Підпружинений патрон дозволить їй трохи зрушити, при цьому контакти лампи з іншого боку вийдуть з патрона.
2
Не поспішайте викидати згаслу лампу, вона може ще бути працездатною. Перевірте тестером обидві нитки розжарювання лампи на обрив. У несправної лампи одна нитка зазвичай ціла (її опір близько 10 Ом), друга згоріла. Якщо обидві нитки цілі, причиною несправності, швидше за все, є стартер - невеликий круглий алюмінієвий «стаканчик», що вставляється в спеціальний патрон. Поверніть лампу на місце і замініть стартер свідомо справним, потім подайте харчування. Якщо лампа загорілася, несправність знайдена і усунена.
3
В тому випадку, якщо лампа все одно не горить, тоді може бути несправний дросель, конденсатор або електронний блок управління. Несправний дросель слід замінити, він не підлягає ремонту (хоча радіоаматори іноді перемотують згорілі дроселі). Електронний блок керування можна спробувати полагодити, перевіривши тестером його деталі.
4
Якщо знята лампа ціла, але потемніла біля цоколів, це свідчить про близькість закінчення її терміну служби. У тому випадку, якщо лампа денного світла моргає, її слід замінити, так як вона виробила свій ресурс.
Корисна порада
Варто відзначити, що існують електронні схеми, які зазвичай використовуються радіоаматорами, що дозволяють підключати навіть лампи з однієї перегоріли ниткою.