Як вивчити вірш Якнайшвидше.

Здатність швидкого запам'ятовування інформації - вельми корисна якість, яке сприяє успішному навчанню. І розвинути його можна за допомогою заучування віршів.
Вам знадобиться
  • - вірш;
  • - аркуш паперу;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Якщо в творі, який належить запам'ятати, міститься більше 4-х рядків, то його потрібно розбити на невеликі уривки. Такий підхід здатний полегшити процес засвоєння тексту.
2
Прочитайте вірш один раз, але повністю, уявіть описувану в ньому ситуацію, героїв, значущі предмети, події. Для цього важливо зосередитися: виключіть зовнішні подразники, створіть навколо себе комфортну атмосферу, викличте інтерес до роботи. Паралельно підключіть органи чуття - дотик, нюх, слух. Наприклад, якщо автор згадує про розмову двох персонажів, то в уяві уявіть, як вони обмінюються думками в реальному часі.
3
Виріжете з листа щільного паперу горизонтальну смужку, яка здатна повністю закрити потрібну частину твору в книзі. Бажано, щоб її ширина відповідала найдовшої рядку, а довжина була не менш сторінки. Поставте нижній край заготовки над першим рядком уривка, який належить вивчити.
4
Почніть читати твір і одночасно сдвигайте аркуш паперу вниз. Таким чином, ви будете закривати прочитаний уривок. Не поспішайте, повністю рядок повинен зникнути після того, як погляд упав на останнє слово. За одиницю відліку візьміть чотиривірш: прочитали його, повторіть кілька разів, не підглядаючи. Забули слово - згадуйте, підглянете його тільки в тому випадку, якщо не можете зробити цього протягом 10 хвилин. І так опрацюйте кожен шматок.
5
Після того як добуток буде повністю закрито аркушем паперу, кілька разів розкажіть його вголос і закрийте книгу. Все, вірш перемістилося в вашу короткострокову пам'ять. Щоб перевести його в довгострокову, повторіть текст через півгодини, годину, потім чотири години, 12 годин, день і продовжуйте повертатися до нього час від часу.
Процес заучування віршів напам'ять сприяє розвитку людської пам'яті, і з метою тренування важливо періодично повертатися до твору. Але під час навчання або для успішного проходження випробувань може знадобитися запам'ятати інформацію буквально «на льоту».
Інструкція
1
Перегляньте вірш повністю, постарайтеся зрозуміти, про що в ньому йдеться. Це дозволить вам зосередитися на всьому тексті, а не тільки на окремих фрагментах.
2
Розбийте твір на невеликі шматочки, наприклад, чотиривірші.
3
Перечитайте уривок вголос, повільно промовляючи кожне слово. Деякі рядки, особливо ті, в яких використовувалися цікаві звороти мови та посилення слів, здадуться вам вже знайомими.
4
В процесі роботи представляйте ситуацію, що виникає у вірші, підбирайте асоціації до кожного іменника, прикметника і дієслова. Такий прийом, який отримав назву «Синестезія», дозволить вам підключити до процесу запам'ятовування всі свої почуття. «Оживити» образи, які згадуються у творі. Якщо йдеться про біль, відчуєте її, автор описує мандарин - подумки вдихніть його тонкий аромат.
5
Будуйте логічні зв'язки. Це особливо корисно, якщо ви ніяк не можете запам'ятати ту чи іншу інформацію. Наприклад, рядок «Я вовком би вигриз бюрократизм» можна змоделювати так. Спочатку відчуйте себе в шкурі цього звіра, потім подумки приймаєтеся виїдати твердий предмет, на якому стоять державні службовці. Вони і будуть символізувати посадових осіб, поставлених на чолі влади.
6
Будьте послідовні у роботі, постарайтеся не відволікатися на зовнішні подразники. Спочатку прочитуйте рядка обраного уривка на папері, потім кілька разів прокручивайте їх в пам'яті, паралельно з цим представляйте ситуацію в уяві, і тільки потім повертайтеся до вірша. Пробіжіться очима по наступному шматку, відсуньте аркуш від себе і розкажіть першу частину, а після і другу. Важливо при цьому якомога меншу кількість раз підглядати в текст, а краще і зовсім виключити таку можливість.