Як збирати мінерали.

Збирання мінералів є на рідкість захоплюючим заняттям. В пошуках зразків для колекції вам доведеться виходити не один десяток кілометрів, побувати в самих різних місцях вашого регіону, країни, а то й світу. На згадку про ці подорожі у вас залишаться зразки зібраних мінералів і ваші подорожні нотатки.
Вам знадобиться
  • - міцна одяг (джинси і куртка-штормовка);
  • - високі черевики на шнурівці;
  • - рюкзак;
  • - геологічний молоток;
  • - зубило;
  • - невелика монтировка.
Інструкція
1
Як шукати мінерали ? Для їх пошуку зовсім необов'язково їхати далеко, в вашому регіоні напевно можна знайти дуже цікаві зразки. Відвідайте бібліотеку, краєзнавчий музей для пошуку даних про що проводилися вашому регіоні геологічних дослідженнях. Ці відомості допоможуть вам визначитися з тим, що і де слід шукати.
2
При пошуку мінералів звертайте особливу увагу на місця розтину корінних порід. Це можуть бути зірвані бульдозерами ділянки пагорбів - наприклад, в ході прокладки автострад або ліній електропередач. Уважно оглядайте схили ярів і річкових русел. Будь-яка неоднорідність кольору, блиск породи можуть допомогти вам відшукати якийсь цікавий мінерал. Дуже хороші можливості для пошуку мінералів дають кар'єри.
3
Знайшовши зразок мінералу, обколов його, залишивши мінімум зайвої породи, потім покладіть в паперовий пакет або загорніть в газету. Всю іншу обробку виконуйте будинку. Щоб не заплутатися, обов'язково підписуйте на упаковці, де і коли був знайдений конкретний зразок. Є й інший варіант: ведіть польові записи в спеціальному блокноті. На упаковці зразка ставте, в декількох місцях, його порядковий номер, а в блокноті записуйте номер зразка і докладні відомості про те, де він був знайдений. Згодом цей польовий щоденник доставить вам безліч приємних хвилин - перечитуючи його, ви будете згадувати свої подорожі.
4
Повернувшись додому, переберіть зібрані мінерали . З декількох однакових зразків виберіть для колекції кращий. Решта ви можете викинути, комусь подарувати або використовувати для обміну. Відібрані мінерали ретельно обробіть, довівши їх зовнішній вигляд до виставкового рівня.
5
Якщо у вас не так багато зразків, ви можете зберігати їх на підставках в заскленому шафі, підсвіченому зсередини лампами. Велику колекцію краще зберігати в закритих коробках або низьких дерев'яних ящиках, поділених на осередки. Так мінерали будуть найкраще захищені від пилу - головного ворога будь-якої колекції.
Красива колекція мінералів, яка перебуває у заскленому і забезпечену підсвічуванням шафі, прикрасить будь-яку квартиру. Але зібрати хорошу колекцію досить складно, для цього треба знати мінерали і виходити в їхніх пошуках не один десяток кілометрів.
Інструкція
1
Пошук мінералів є польовою роботою, тому слід підібрати підходяще спорядження. У вас повинна бути зручна міцна одяг, придатна для пересування по гірських схилах взуття, рюкзак, коротка лопата (краще саперна), геологічний молоток і пара зубил різного розміру. Корисно мати при собі і короткий ломик або фомку. Для упаковки зібраних мінералів потрібні паперові пакети або хоча б газети.
2
Якщо ви вважаєте, що для пошуку мінералів потрібна якась певна місцевість - наприклад, гірська, то ви глибоко помиляєтеся. Мінерали можна шукати скрізь. Для початку вивчіть хоча б початкові відомості про геологію і походження мінералів, відомості про вашому регіоні. Це допоможе вам зрозуміти, які мінерали ви зможете знайти у вашій місцевості.
3
Найкраще починати їх пошук в наявних поблизу кар'єрах і рудниках. Порода в таких місцях розкрита, оголюються глибинні шари, що дуже сприяє успішному пошуку. Складніше, але не менш цікаво шукати мінерали в природних відслоненнях, таких як скелі, осипи, річкові каньйони. Не пропускайте і різні котловани, місця виїмки грунту під автомобільні і залізні дороги, траси ЛЕП. Усюди, де попрацював бульдозер, можна знайти щось цікаве.
4
В першу чергу, звертайте увагу на будь-яке відхилення в кольорі породи, в розташуванні пластів. Не пропускайте блискучі на сонці вкраплення. Навіть якщо ваш регіон начебто досліджений уздовж і поперек, не втрачайте оптимізму - геологи зазвичай полюють за чимось конкретним, тому ви цілком можете знайти щось, вислизнуло від їх погляду.
5
Якщо знайдений мінерал знаходиться в товщі породи, акуратно вирубаєте його, використовуючи молоток і зубило. Основну частину зайвої породи з нього сколіть відразу, всю тонку роботу слід проводити вже вдома. Упакуйте зразок в паперовий пакет або загорніть в газету, обов'язково запишіть на упаковці місце і час знахідки. Якщо ви не вкажете дані відразу, то пізніше можете просто заплутатися в десятках пакетів із зібраними зразками.
6
Як варіант, вказуйте на упаковці номер, обов'язково кілька разів і в різних місцях пакета, а основні дані, із зазначенням номера, записуйте в польовий щоденник. Зручність цього методу в тому, що в щоденник ви можете вносити додаткові нотатки. Пізніше, перечитуючи щоденник, ви отримаєте масу приємних вражень від спогадів про ваші походах і знахідках.
7
Будинки розберіть зібрані мінерали. Очистіть зразки від сміття та зайвої породи, зробіть для них підставки або укладіть в осередку коробок для зберігання. До кожного зразком приклейте маленьку етикетку із зазначенням номера. Можете вказати і назва мінералу. Колекцію зберігайте в закритих коробках або заскленому шафі, в іншому випадку мінерали досить швидко покриваються пилом і втрачають привабливий вигляд.