Як розібрати паркет.

Паркет - це матеріал для покриття підлоги у вигляді невеликих струганих дерев'яних планок. Це якісний і престижний матеріал. Але в результаті тривалої експлуатації паркетне покриття зношується. У разі скрипу, утворення щілин або підвищеної вологості паркет рекомендується замінити повністю або частково. Для цього необхідно провести демонтаж старого паркетної підлоги.
Вам знадобиться
  • - дриль;
  • - стрічка для ізоляції;
  • - стамеска;
  • - киянка.
Інструкція
1
Приберіть всі меблі та інші предмети з приміщення, де планується розбирати паркет. Якщо планується повне розбирання статі, демонтуйте плінтуса, підлогові вентиляційні решітки та декоративні поріжки.
2
Обмотайте стрічкою для ізоляції свердло дрилі, так щоб його товщина збігалася з товщиною паркетного щитка. Виберіть одну планку паркету, і за допомогою дриля просвердлите її краї дощенту. Зніміть перший паркетний щит і підготуйте все покриття до демонтажу.
3
За допомогою стамески й киянки зробіть щілини на стику планок. Розмір щілин визначений просвердленими отворами. Вирвіть планку з щитка і трохи підніміть її. Витягнувши першу планку, видаліть весь паркетний щит. Послідовно видаліть всі необхідні щити паркету, підготовлені до демонтажу дрилем.
4
Демонтуйте чорнову підлогу. В кінці роботи повинно залишитися тільки бетонне перекриття і шлаковая засипка, яка ізолює приміщення від вологи і звуків. У сучасних будівлях вона може бути відсутнім.
Зверніть увагу
Якщо необхідно видалити паркет не повністю, а частково, захистіть решті ділянку підлоги від пилу і будівельного сміття. Для цього накрийте паркет, який не буде розбиратися, сухими листами оргаліту або щільного картону, а зверху покладіть поліетиленову плівку внахлест. Щоб пил не проникла під шари плівки, приклейте її скотчем один до одного, а також до плінтусів по всьому периметру кімнати. Плінтуса можна закрити за допомогою малярської стрічки.
Корисна порада
Перед демонтажем захистите себе від будівельного пилу за допомогою спеціального одягу. Збираючись розбирати паркетні підлоги, обов'язково одягніть рукавички для захисту рук і головний убір. Забезпечте себе тарою для будівельного сміття. При демонтажі паркету та інших дерев'яних покриттів в приміщенні обов'язково повинен бути присутнім вогнегасник.