Як лікувати підшкірного кліща у кішки. Підшкірний кліщ у кішок лікування.

Підшкірний кліщ - один з найнебезпечніших паразитів тварин і людини, що відноситься до розряду членистоногих. Позбавлення від нього-тривалість і завзятий процес. Чим раніше ви почнете лікування, тим більше шансів на успіх.
Інструкція
1
Хвороба, що викликається підшкірним кліщем, називається демодекозом. По-іншому паразит, що викликає це захворювання, називається железнічним кліщем. Він мешкає в шерсті кішки, відкладає свої яйця і проводить ходи по всьому тілу кішки. Якщо уважно подивитися на шкіру тварини, коли на неї падає світло, можна помітити перламутровий блиск епідермісу, що є одним з характерних ознак наявності цього кліща. Даний паразит наносить величезний значної шкоди організму тварини. Кішка стає більш злий, дратівливою, дряпається, а часом і кусається.
2
Причин зараження цим паразитом багато. Найпоширеніша з них - це взаємодія з хворою твариною. Кішка може легко захворіти демодекозом, спілкуючись з іншого кішкою або собакою, і навіть з людиною. Можлива і передача хвороби від тварини до людини. Крім того, демодекоз виникає у кішок, зростаючих в антисанітарних умовах. Тварини з ослабленим імунітетом та іншими шкірними захворюваннями знаходяться в групі підвищеного ризику.
3
Основними симптомами демодекозу є поява у кішки нестерпного свербежу, а згодом - прищиків і червонуватих вузликів на шкірі. Шерсть при цьому випадає, і тварина часто облизує уражене місце. При прогресуванні захворювання лисих ділянок на тілі кішки стає все більше, вона стає млявою і виглядає хворобливо. Шкіра покривається бульбашками і в деяких місцях виглядає як перламутр. Це пов'язано з тим, що кліщ, проробляючи ходи, залишає свої сліди. Щоб упевнитися в тому, що у вашої кішки дійсно демодекоз, а не яка-небудь інша хвороба, досить зібрати шкіру в складку і здавити її з усіх сторін. В результаті вам вдасться витягти кліща розміром порядку 0,2-0,3 мм з вузьким довгим тілом і чотирма клешнями.
4
Починати лікувати захворювання необхідно вже з появи перших симптомів. Для того, щоб лікування пройшло успішно, потрібно спочатку повністю підстригти тварина, а потім вимити його спеціальним шампунем проти дерматиту та себореї. Потім слід промазати всі уражені ділянки тіла маслом і дочекатися його повного висихання. Це займе 5 - 6 годин. В цей час потрібно стежити, щоб кішка не облизувала шкіру. Потім, вашу кішку потрібно обробити лікарським засобом проти демодекозу, яке призначив ветеринарний лікар. До них відносяться амітразін, цітіоат, сафродерм, амідель-гель. Залежно від розташування ділянок ураження і дії ліки лікар призначає певний курс лікування маззю. Зазвичай він триває 12 - 15 днів. Крім цього, кішці прописують ліки, що підвищують імунітет, а також вітаміни. У період хвороби тварина потрібно побільше годувати, щоб відновити його сили.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Gpfi_b5VHJg