Як прошити BIOS на материнській платі.

Програми для перепрошивки БІОС випускаються фірмами-виробниками або пишуться самостійно сторонніми розробниками. Якщо ви погано знайомі з процедурою перепрошивки, вибирайте тільки оригінальне програмне забезпечення.
Вам знадобиться
  • - дискета;
  • - програма-флешер.
Інструкція
1
Підготуйте комп'ютер до перепрошиванню. Дана дія слід виконувати тільки при наявності безперебійної подачі живлення, якщо є можливість, використовуйте УПС, якщо ні - виберіть для перепрошивки нічний час доби. Також переконайтеся, що ваша операційна система досить стабільна, підійдуть версії Windows XP, Vista або Seven.
2
Якщо у вас більш стара операційна система, скористайтеся прошивкою з DOS або безпосередньо з БІОС, якщо такий пункт передбачений моделлю вашої материнської плати. За допомогою програми-флешер скопіюйте образ поточної версії вашого БІОСа.
3
Знайдіть програмне забезпечення для перепрошивки БІОС вашої моделі системної плати. Зазвичай його можна знайти на сайті виробника або в комплектації вашого комп'ютера на компакт-диску. Зверніть увагу, що прошивка повинна відповідати найменуванню мікросхем плати. Версію програми залиште на свій розсуд, але рекомендується перед цим все ж почитати відгуки користувачів.
4
Оберіть спосіб перепрошивки БІОС. Найзручніший спосіб - прямо з-під операційної системи, однак, є ще можливість оновлення з DOS або з меню БІОС. У першому випадку запускається програма перепрошивки, в якій просто необхідно запустити оновлення, попередньо вказавши шлях до файлу завантаженого вами програмного забезпечення.
5
З DOS оновлення виконується аналогічним чином - файл установки записується на дискету і завантажується з його меню. У разі якщо ваша модель материнської плати підтримує оновлення безпосередньо з БІОС, вставте потрібну дискету у привід, після чого перезавантажте комп'ютер і натисніть Del. У Біосе виберіть пункт оновлення, після чого вкажіть дискету з файлом.
6
Після перепрошивки відключіть комп'ютер від джерела живлення, витягніть батарею з материнської плати, від'єднайте всі шлейфи харчування. Через півгодини виконайте первинну настройку параметрів. У разі виникнення проблем з перепрошивкой завантажити з відновлювальної дискетою, після чого виберіть версію прошивки нижче попередньої, швидше за все, в даному випадку ви зіткнулися з недопрацьованим програмним забезпеченням.
Корисна порада
Завжди робіть збереження резервної копії БІОСа.