Як утеплити стіни пінополістиролом.

Пінополістирол - сучасний будівельний матеріал, що володіє багатьма достоїнствами. Він легкий, тому не навантажує несучі конструкції і фундамент. Пориста структура забезпечує відмінну тепло- і звукоізоляцію. Є у нього і недоліки - паронепроницаемость. Це означає, що на стінах, які оброблені пінополістиролом, може накопичуватися конденсат.
Інструкція
1
Пінополістирол відноситься до самозатухаючим речовинам, оскільки до його складу входять антипірени. Однак при нагріванні він плавиться, виділяючи токсичні речовини. Тому пінополістирол краще використовувати для утеплення зовнішніх стін з негорючих матеріалів - керамзитобетону, цегли, бетону тощо.
2
Пінополістирол продається у вигляді листів різних розмірів і щільності. Для зовнішньої обробки зазвичай використовують матеріал товщиною 80-200 мм. У разі необхідності листи легко можна розрізати розігрітій дротом, монтажним ножем або пилкою-ножівкою.
3
Пінополістирол кріпиться до стіни спеціальним клеєм або дюбелями з дуже широкими капелюшками. Для надійності можна поєднувати обидва методи. При виборі клею зверніть увагу на інструкцію. У ній має бути вказано, що виріб підходить для склеювання пінополістиролу.
4
Стіну перед обклеюванням ретельно очистіть від бруду щіткою і миючими засобами. Можна використовувати струмінь води під напором. Якщо в інструкції до клею сказано, що склеюються поверхні повинні бути сухими, дочекайтеся, поки стіна висохне.
5
Нанесіть клей на поверхню пінополістиролу в декількох місцях і притисніть панель до стіни. Для фіксації листи можна підпирати дошками. Після того як вся стіна покрита утеплювачем, щілини між окремими листами закладіть монтажною піною. Щоб уникнути скупчення конденсату під утеплювачем, залишайте невеликі вентиляційні отвори в листах над дверима і вікнами. Прорізи закладіть паропроникним теплоізоляційним матеріалом, наприклад, мінватою.
6
Шар пінополістиролу можна обклеїти облицювальною плиткою або обштукатурити. Для штукатурки зручно користуватися спеціальною щіткою з двома крайками - гладкою і зубчастої. Зазубреної кромкою нанесіть на утеплювач спеціальний клей для армуючого шару шириною 1 м. Поверх накладіть сітку зі скловолокна і утопите її в ґрунтувальним шарі гладкою крайкою, вирівнюючи поверхню. Якщо немає такої щітки, використовуйте звичайний шпатель. Оскільки клей швидко сохне, не варто працювати в сильну спеку і на пригріві.
7
Оштукатурену поверхню можна пофарбувати структурною фарбою. Якщо ви віддаєте перевагу гладкі поверхні, перед фарбуванням зашпаклюйте стіну.