Як перемогти дитячі страхи. Як перемогти страх коли спиш.

Дитячі страхи - показник нормального психічного розвитку. Страх захищає дитину від зайвого ризику. В цьому проявляється «охоронна» функція страхів. Позбавлятися від страху необхідно тоді, коли він стає нав'язливим, котрий заважає дітям пізнавати навколишній світ, коли не дає спокійно спати. В дошкільному віці страхи можна перемогти, оскільки вони більше обумовлені емоціями, ніж характером, і ще багато в чому носять віковий, минущий характер.
Вам знадобиться
  • - знання норм виникнення вікових страхів;
  • - іграшки персонажів, яких боїться дитина.
Інструкція
1
Не прагніть позбавити дитину від страхів, якщо вони носять віковий характер, проявляються не інтенсивно. Дайте йому можливість самостійно подолати лякаючі ситуації.
2
Постарайтеся оптимістично дивитися на світ. Чи не заражайте дітей своїми страхами, занепокоєнням. Дитина, в процесі знайомства з навколишнім світом саме від дорослих вчиться емоційно реагувати на об'єкти природи або на ситуації. Якщо мама боїться бджіл, то і дитина буде реагувати на них переляком.
3
Вчіть дітей відчувати і позитивні, і негативні емоції, але переважаючими в процесі спілкування і ігри повинні бути позитивні. Навіть в страхи можна пограти, наприклад, поборотися зі Змієм Гориничем або Бабою Ягою, і отримати велике задоволення від перемоги над ними.
4
Не розказуйте страшних казок та історій дошкільнятам, так як діти сприймають їх як реальність і починають вірити описаним в них ситуацій. Тому бояться відпускати батьків з дому, т.к. в їх відсутність в цих історіях і трапляються всякі нещастя. Молодші школярі вже самі почнуть складати такі казки і розповідати їх в колективі однолітків.
5
Якщо дитина раптово злякався якогось звуку, використовуйте метод раціональності, тобто поясніть простими і зрозумілими словами, звідки цей звук і наскільки він небезпечний: «Труба погуди і перестане», «Дядя свердлить, але це недовго». Молодшим школярам пояснюйте явища природи з наукової точки зору: від чого гримить грім і блискавка. Краще такі пізнавальні заняття провести заздалегідь, а в грозу закріпити ці знання наочно.
6
Не уникайте об'єкта страху, а, навпаки, потренируйте дитини в умінні долати страх: то зайти в темну кімнату, то вийти з неї; підкидання дитини вгору і т.д. Навчіть дитину маніпулювати своїм страхом: купите маленьку іграшкову собачку або намалюйте і виріжете з картону. Здатність керувати лякаючим об'єктом, тримати його в руках, допоможе придбати почуття переваги, влади над ним, позбавить від страху.
Зверніть увагу
Дорослій необхідно вміти аналізувати причини виникнення страхів у дітей та вживати необхідних заходів до їх усунення.
Корисна порада
Необхідно займати дитини будь-якою діяльністю протягом дня, інакше він знову і знову буде повертатися до своїх переживань.