Як побачити магнітне поле.

Магнітне поле не сприймається органами чуття людини. Для того щоб його побачити, необхідний спеціальний прилад. Він дозволяє спостерігати форму силових ліній магнітного поля в тривимірному вигляді.
Інструкція
1
Приготуйте основу приладу - пластмасову пляшку. Застосовувати скляну небажано, оскільки вона може бути розбита в ході дослідів магнітом, інструментами або іншими металевими предметами. У пляшки повинна бути наклейка тільки з одного боку. Якщо наклейка кругова, видаліть одну з її половин, а якщо її немає взагалі, зафарбуйте один бік пляшки білою фарбою. Вийде світлий фон, на якому силові лінії найбільш помітні.
2
Розташуєтеся в будь-якому приміщенні, крім кухні. Постеліть на стіл газету, надіньте захисні рукавички. Настриг на неї непотрібними ножицями тирси зі старої металевої мочалки для миття посуду. Загорніть в пакет магніт і цим пристосуванням повністю зберіть тирсу. Вставте в горлечко пляшки воронку, а потім, помістивши пристосування над воронкою, приберіть магніт з пакета. Тирса відокремляться від пакету і впадуть через воронку в пляшку. Ні в якому разі не допускайте попадання тирси на підлогу і будь навколишні предмети, особливо одяг, взуття та продукти харчування! Тепер наповніть пляшку майже доверху прозорим і безпечним маслом, після чого щільно закупорте. Ретельно вимийте готовий прилад зовні від залишків олії.
3
Перемішайте тирсу з маслом, обертаючи пляшку. Просто струшувати її неефективно. Тепер піднесіть до неї магніт, і тирсу вишикуються відповідно до форми силових ліній. Щоб підготувати прилад до наступного досвіду, приберіть магніт і знову перемішайте тирсу з маслом, як зазначено вище.
4
Спробуйте поспостерігати силові лінії поле й магнітів різної форми. Замалюйте або сфотографуйте їх. Подумайте, чому вони мають саме таку форму, пошукайте відповідь на це питання в підручнику фізики. Спробуйте пояснити, чому прилад не реагує на змінні магнітні поля, наприклад, від трансформаторів.
Зверніть увагу
Не дозволяйте дітям користуватися візуалізатором без нагляду дорослих - це не іграшка, а фізичний прилад. Вміщені в ньому тирса небезпечні проковтнувши.