Як обкласти криницю. Як зробити кришку колодязя.

Колодязь - це гідротехнічна споруда, яка являє собою вертикальну свердловину або шахту. Використовуються такі шахти для забору підземних вод, водопостачання та зрошення. Викопують колодязь вручну, а щоб закріпити стінки споруди, його обкладають деревом або натуральним каменем. Останнім часом, щоб обкласти криницю, використовують бетонні кільця.
Вам знадобиться
  • - стандартні залізобетонні кільця з висотою 90 см і внутрішнім діаметром до 200 см;
  • - дошки для страховки;
  • - цементний розчин;
  • - монтування;
  • - конопляна мотузка.
Інструкція
1
Викопайте шахту потрібного діаметру. Вона не повинна перевищувати висоти кільця. Встановіть страхувальні дошки, які перешкодять того, що бетонне кільце може лягти нерівно або перекоситися. Виберіть грунт у одного краю шахти і поставте одну з дощок нерівно. Це потрібно для плавного зісковзування кілець в шахту.
2
Акуратно опустіть в шахту перше кільце, після чого вручну підкопати під ним грунт, щоб поставити його рівно щодо дна шахти. Змастіть верх кільця цементним розчином і підкладіть дошки. Таким чином, під час опускання другого кільця вдасться уникнути сколів.
3
Опустіть друге кільце. За допомогою монтування витягніть страхувальні дошки, вирівняйте бетонне кільце і повертайте його до повного змикання замків.
4
Третє і подальші кільця встановлюйте так само, як і друга.
5
поглиблювати шахту колодязя поступово, поки нижнє кільце не ввійде у водоносний шар на 100 см. Після цього перевірте час наповнення колодязя, відзначте рівень води, визначте, чи достатня глибина, або шахту колодязя необхідно ще поглибити. Всі шви кілець додатково замажте цементним розчином, а стики їх, особливо в тій частині, де набирається вода, закладіть просмоленому прядив'яної мотузкою діаметром в 2 см.
Зверніть увагу
Можлива ситуація, коли верхні кільця притисне обсипався грунт, а нижні під впливом власної ваги почнуть опускатися глибше і стики кілець розійдуться. Щоб цього не сталося, з'єднайте кільця смужками стали шириною в 60 см в 3-4 місцях по всьому колу бетону і закріпіть їх сталевими скобами або болтами, попередньо просвердливши в намічених місцях.
Корисна порада
При установці кілець за допомогою крана викопайте шахту глибше? в 130 см, щоб встановити відразу два перших кільця. Якщо ж ви встановлюєте кільця без будь-якої вантажопідйомної техніки, то необхідно зібрати команду, що складається з 6 чоловік. Адже вага одного бетонного кільця дорівнює 600 кг. Щоб вода безперешкодно потрапляла в колодязь, просвердлите в нижньому кільці отвори в шаховому порядку з кроком в 30 см.