Як виготовити двері для шафи купе.

Один з основних елементів шафи-купе - це двері. Навчившись самостійно виготовляти розсувні двері, можна своїми руками з легкістю змайструвати такі меблі, про який ви довгий час могли лише тільки мріяти.
Вам знадобиться
  • - ДСП;
  • - напрямні;
  • - ролики;
  • - скло;
  • - дзеркало.
Інструкція
1
Приділіть особливу увагу вибору матеріалу, з якого будете робити двері : від якості сировини залежить не тільки зовнішній вигляд виробу, але і його термін служби. У більшості випадків для виготовлення дверей використовується ДСП. Існує два різновиди ДСП: звичайний і ламінований. Звичайний ДСП відрізняється невеликою вартістю, ламінований - великим терміном експлуатації.
2
Виберіть напрямні: від правильності вибору даного елемента конструкції залежить, наскільки зручною, плавної і довговічною буде робота ваших дверей. Оптимальним варіантом вважаються сталеві або алюмінієві напрямні. Є, звичайно, направляючі і подешевше (пластикові), але їх термін експлуатації в кращому випадку становить трохи більше року.
3
Правильно підберіть ролики: від їх якості залежить механізм розсування дверей. Кращим варіантом вважаються ролики з шарикопідшипниковим механізмом: такі ролики відрізняються здатністю витримувати велике навантаження. У продажу є ролики з пластмаси, але самі розумієте, що вони недовговічні.
4
Придумайте, як будуть декоруватися двері шкафа- купе (чи будуть вставки зі скла або дзеркала).
5
При конструюванні дверей обов'язково врахуйте загальна вага шкафа- купе. Це дуже важливо: приміром, якщо виготовлені вами двері будуть занадто тонкі, то вони досить швидко зносяться.
6
Вибравши всі комплектуючі, приступите до їх складання. Як правило, для двері необхідно два набір роликів - на верхню і нижню направляючі, саме полотно, елемент для декорування і ручка. Остання часто виконується у вигляді металевої деталі на всю висоту двері .
7
Зберіть роликовий механізм, прикладіть його до двері , відзначте місця кріплення такого до полотна.
8
Просвердлите отвори для шурупів, прикрутите роликовий механізм.
9
Вставте двері с роликами на напрямні шкафа- купе. Перевірте, чи вільно пересуваються полотна. При необхідності відрегулюйте такі.
Зверніть увагу
Правильно виміряйте розміри дверного отвору шафи-купе, адже в іншому випадку виготовити двері, які б ідеально відповідали розмірам даної меблів, не вийде.