Як відкрити zip.

Алгоритм архівації zip є одним з перших і, безумовно, найбільш поширеним і відомим серед всіх подібних алгоритмів. Він з'явився як альтернатива алгоритму arc, який нині практично забутий, а колись був дуже популярний. Однак алгоритм zip виявився швидше й ефективніше, що допомогло йому швидко завоювати популярність користувачів. Цей алгоритм підтримується великою кількістю програм, включаючи останні версії Microsoft Windows, так що проблеми «як відкрити zip» у користувача, як правило, взагалі не виникає.

Отже, основні способи відкриття файлів з розширенням ZIP:

  1. zip-архіви відкриваються як звичайні папки Winodws, дозволяючи робити будь-які операції з розташованими всередині файлами. Просто клацніть по файлу в провіднику, і ви побачите вміст архіву.
  2. Використовуйте будь архіватор, встановлений в системі: 7-zip, WinZip, WinRAR або який-небудь інший. Все без винятку архіватори підтримують алгоритм стиснення zip, так що ви можете працювати з архівами zip точно також як з «рідними» архівами вашого архиватора.
  3. Переглянути вміст zip-файла дозволяють поширені файлові менеджери, такі як Far або Total Commander. З їх допомогою можна не тільки побачити містяться в архіві файли, але і витягти їх тим же способом, яким здійснюються маніпуляції з файлами в папках в даному файловому менеджері.
  4. Щоб відкрити zip файл, який пошкоджений, то відкрити його засобами операційної системи або архиватором не вийде. Однак і в цьому випадку вихід є, і якусь частину міститься в ньому інформації, можливо, вдасться відновити. Використовуйте спеціальну утиліту для читання пошкоджених архівів, наприклад Recovery Tool Box for Zip (скачати можна з офіційного сайту http://www.recoverytoolbox.com/ru/corrupt_zip_file.html).