Як вимкнути freebsd.

Freebsd - це операційна система, яка використовується в основному системними адміністраторами, а також інтернет-провайдерами. Автоматичне вимикання серверів, що працюють на основі даної системи, можна виконати за допомогою простого набору команд.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - навички роботи з Freebsd.
Інструкція
1
Забезпечте коректне завершення роботи серверів, що працюють під управлінням Freebsd. Для цього переконайтеся, що в ньому встановлена і налаштована спеціальна служба Ssh, що має аутентифікацію по публічному ключу. Материнська плата сервера повинна мати підтримку функції автоматичного керування живленням. Як правило, більшість сучасних плат її підтримують.
2
Здійсніть коректне завершення роботи серверів, що працюють під управлінням Freebsd. Якщо її версія нижче 5.0, то додайте підтримку функції Advanced Power Management. Для управління ресурсами в пізніших версіях використовується система Advanced Configuration and Power Interface.
3
Щоб додати підтримку даної системи, активуйте в Bios дану опцію, потім додайте у файлі конфігурації ядра наступний рядок: device apm0, далі пересоберіте ядро. Відкрийте файл etc/rc.conf, у рядку apm_enable встановіть значення Yes.
4
Перезавантажте комп'ютер, після цього за допомогою команди shutdown -p now ви можете завершувати роботу системи з автоматичним вимиканням харчування. За замовчуванням дану команду може виконувати тільки лише надкористувач Root, але не можна давати йому віддалений доступ до сервера.
5
Тому скористайтеся утилітою Sudo, щоб забезпечити можливість зупинки системи під Freebsd з віддаленого комп'ютера. Встановіть її наступною командою cd/usr/ports/security/sudo, потім введіть make install clean. Відредагуйте файл local/etc/sudoers, додайте в нього виконувану команду виключення сервера, адреса та ім'я користувача.
6
Здійсніть підключення до сервера для завершення роботи віддалений доступ. Для цього використовуйте утиліту plink. Введіть таку команду plink -l «Введіть ім'я користувача» -i «Введіть ім'я файлу, із закритим ключем> sudo shutdown -p now.