Як скласти рекламну кампанію.

Щоб рекламна кампанія дозволила вам досягти всіх поставлених перед організацією цілей, необхідно грамотно її організувати. Ідеальним вважається баланс між ефективністю впливу рекламного повідомлення та витратами, які вас чекають.
Інструкція
1
Визначте, яке основне послання ви хочете донести до широкої громадськості. Це повідомлення повинне відповідати вашої цільової аудиторії, тобто групі людей, для яких призначений ваш товар або послуга. Після перегляду чи прослуховування вашого рекламного ролика у людини повинно скластися розуміння того, що ви від нього хочете і для чого йому це потрібно.
2
Проведіть аналіз цільової аудиторії і з'ясуйте, якими засобами масової інформації найчастіше вона користується. Після того як будуть виявлені найбільш ефективні канали комунікації, визначте, які конкретно ЗМІ найчастіше дивляться, слухають або читають ваші реальні і потенційні покупці. Саме на них і має бути зосереджена вашу увагу при складанні рекламної кампанії.
3
Продумайте кілька варіантів розміщення свого рекламного послання, розподіливши бюджет по різних каналах комунікації. Так, наприклад, одна модель може бути орієнтована на найбільш повне досягнення цільової аудиторії. Друга при цьому може ґрунтуватися на пошуку найбільш бюджетного варіанту. Третя буде враховувати специфіку рекламованого товару або послуги і т.д.
4
Розрахуйте бюджет і ефективність кожної із запропонованих концепцій. Зараз і вартість, і дієвість рекламної кампанії розраховується за кількістю отриманих в її результаті GRP, які представляють собою суму рейтингів рекламного послання. Вартість виходу реклами в той чи інший часовий інтервал визначається більшою мірою не її тривалістю, а кількістю GRP, які вона «збере». Чим більше цей показник, тим ефективніше кампанія.
5
Виберіть той варіант, який дозволяє досягти більшої ефективності при менших витратах. Розрахуйте, яка кількість раз глядач повинен побачити вашу рекламу, щоб ваш продукт закріпився в його свідомості і при наступному поході в магазин покупець з потенційної перетворилася в реального.
6
Створіть медіа-план, в якому чітко розпишіть, що, де, коли і скільки разів має вийти в ефір або бути надруковано. План повинен бути розписаний на весь період рекламної кампанії.
Перш ніж приступити до рекламування того чи іншого товару або послуги, потрібно визначити, як саме ви будете це робити. Для цього складається рекламний план , в якому розписується, для кого, коли і які активності будуть проходити протягом всієї кампанії.
Вам знадобиться
  • - гроші;
  • - результати досліджень ЦА;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Вкажіть цілі і завдання майбутньої рекламної кампанії. План повинен починатися з пояснень того, навіщо слід проводити описані в ньому дії і як це може відбитися на діяльності організації.
2
Визначте свою цільову аудиторію. Якщо ви не будете знати, для кого призначена реклама, то домогтися потрібного результату не вдасться. Щоб реклама «била в ціль», потрібно обмежити коло людей, які можуть стати потенційними споживачами вашого продукту. Спираючись на отримані дані, ви зможете розробити більш ефективну кампанію.
3
Позначте канали комунікації, за допомогою яких буде здійснюватися рекламний вплив. Вибір каналів визначається виявленої на попередньому етапі цільовою аудиторією. Наприклад, розміщення реклами на телебаченні в офф-тайм буде розумним в тому випадку, якщо вам необхідно привернути увагу школярів і домогосподарок.
4
Визначте коли і з якою частотою повинно виходити ваше рекламне повідомлення і відображуватимете це в план е. Як правило, його частота не повинна бути нижче 3. В іншому випадку, кошти будуть витрачені даремно.
5
Складіть матриці цілей і каналів, а також аудиторій і каналів. Зіставивши отримані дані, можна наочно продемонструвати раціональність вибору запропонованих вами технологій.
6
Складіть план розміщень. Його можна представити у вигляді таблиці, стовпці якої означають тимчасові періоди, а рядки - канали і засоби комунікації. Цей план демонструє, в який час і де буде виходити рекламне повідомлення. Він відіграє значиму роль, особливо в тих випадках, коли потрібно вибрати між декількома медіа- план ами.
7
Розрахуйте бюджет найбільш вдалого медіа- план а. Зазвичай на рекламну кампанію виділяється обмежена сума, за рамки якої не можна виходити. Тому, перш ніж розраховувати бюджет, потрібно відповісти на питання, скільки коштів компанія готова витратити для того, щоб домогтися того чи іншого результату.