Як перевірити дитини, готовий він до школи чи ні.

Готовність дитини до навчання можна визначити за його бажанням або небажанню йти в школу, по наявності прагнення отримувати нові знання. Велике значення має фізичне здоров'я і готовність дитини проявляти вольове зусилля в подоланні труднощів. Поєднання всіх видів готовності дозволить навчатися найуспішніше.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - олівці;
  • - головоломка;
  • - тести на розвиток пізнавальних процесів.
Інструкція
1
Проведіть бесіду з дитиною: чи хоче він стати школярем і чому? Запропонуйте намалювати школу. Уроки, ігри на перерві - це свідчення позитивного емоційного настрою. Хулігани в школі , злі вчителі з палицями або просто будівля школи з закритими дверима - негативний настрой, страх школи.
2
Запропонуйте дошкільнику головоломку, яку він свідомо вирішити не зможе, наприклад, Кубик Рубика. Створіть стимулюючу ситуацію, для визначення ступеня розвиненості волі: «Спробуй ще раз. У тебе вже майже вийшло! Молодець! ». Чим довше дитина займається вирішенням, тим вище рівень розвитку волі і цілеспрямованості.
3
Проаналізуйте рівень здоров'я. Часто хворіє дитина (більше 5 разів на рік) або з групою здоров'я нижче другої, буде зазнавати труднощів у навчанні через часті пропусків занять.
4
Дайте завдання майбутньому школяреві дотягнутися правою рукою через голову до лівого вуха. Згідно з рекомендаціями Р. Штайнера, австрійського педагога, саме так визначається фізіологічна готовність до школі . На його думку, дитини найкраще віддавати в школу після «стрибка зростання», тобто швидкого зростання тіла в короткий проміжок часу (після зміни молочних зубів), щоб всю наявну в тілі енергію дитина витрачав на навчання.
5
Організуйте гру в школу. Соціальна готовність проявиться, якщо у дитини є бажання виконувати функцію учня: писати в зошиті, малювати в альбомі, користуватися портфелем і т.д.
6
Підберіть надійні і об'єктивні тести на перевірку ступеня розвиненості пізнавальних процесів: уваги, пам'яті, мислення, уяви. Проведіть їх в першій половині дня, витрачаючи не більше 15 хвилин на виконання завдань. В один день тестів проводите максимум 3-х, чітко дотримуючись інструкції до їх виконання.
Зверніть увагу
Підбирайте для тестування короткі завдання, з використанням ігрових форм або чергуйте між собою опитувальник і гру.
Корисна порада
Об'єктивність тестування досягається за рахунок проведення одних і тих же завдань не менше 2-х разів з проміжком в кілька днів, так як дитина може бути не налаштований на перевірку, що відіб'ється на результатах.