Як зайняти рухливих дітей.

Є такі активні і рухливі дітки, що їх енергія і жага життя просто захоплюють. Однак батьки часто не знають як розважити таких непосид, які не можуть і п'яти хвилин спокійно посидіти на одному місці.
Інструкція
1
Відмінна розвага для активних дітей - це рухливі ігри на свіжому повітрі. В теплу пору року організуйте спортивні командні ігри: гилка, футбол, волейбол. Діти молодшого віку можуть пограти в догонялки, хованки чи просто покататися на роликах або велосипеді. Зима - час для гри в сніжки, катання з гори на санках і ліплення сніговиків. Не зайвим буде влаштувати сімейний похід на каток.
2
На вихідних зводите маленького активіста в дитячий розважальний центр. Там малюк від душі повеселитися, стрибаючи на батутах і лазая лабіринтами. Дитину постарше можна записати на заняття зі скелелазіння.
3
Якщо дозволяє площа - зробіть в дитячій кімнаті місце для активних ігор: біганини, стрибків і лазіння. Подбайте про його безпеку: покладіть на підлогу м'які подушки або матраци, можна придбати і встановити спеціальний спортивний куточок.
4
З малюками пограйте в «Швидкий поїзд». Зображайте поїзд, який мчить через всю кімнату, заодно проїжджаючи через кілька тунелів. Тунелі зробіть з перевернутих стільців або просто натягніть мотузки. Завдання - пройти всі перешкоди, які не доторкнувшись до них.
5
Ще одна весела гра для малюків - це перекочування м'яча. Сідайте з дитиною на підлогу і перекочуйте один одному м'яч. Ускладните гру, одночасно перекочуючи кілька м'ячів відразу. Головне, щоб м'ячі не стикалися один з одним. В результаті такої гри дитина вчиться увазі і координації рухів.
6
Діткам постарше влаштуйте міні - турнір по кегля або дартсу (на липучках). Настільні ігри «Хокей» або «Футбол» теж будуть дуже доречними. Проведіть спортивний матч на звання чемпіона - веселощі і азарт вам будуть забезпечені. Якщо дозволяє площа приміщення, організуйте дитячу спортивну естафету з конкурсами на швидкість, спритність і влучність. Переможцю вручите приз.
Більшість батьків водять своїх дітей до дитячого садка з надією, що там вони отримають повноцінний розвиток. Крім того, в дошкільному закладі дитина вчиться взаємодіяти з іншими дітьми, жити в колективі. Але як вихователю грамотно організувати час перебування малюків в дитсадку, щоб надії батьків виправдалися?.
Інструкція
1
Займайте дітей в перебігу дня іграми. І необов'язково вони повинні бути рухливими. За допомогою них можна навчити хлопців читання, рахунку, вмінню розрізняти кольори і іншим корисним навичкам. Тільки в процесі гри діти дошкільного віку здобуваю нові знання та вміння.
2
Використовуйте барвисте наочний посібник, щоб викликати у дітей інтерес до процесу навчання в ігровій формі. Приміром, ви намалювали ведмедя, але без вух. Запропонуйте дітям закінчити малюнок. Запитайте у них, чого не вистачає у ведмедика. Попросіть хлопців його намалювати і вирізати з кольорового паперу, наклеїти. Потім запропонуйте пофантазувати, нехай діти доповнять малюнок-аплікацію іншими елементами: травою, сонцем, деревами, чагарниками, птахами. В результаті повинна вийде захоплююча картинка, створена руками самих малюків.
3
Займайте дітей прогулянкою на свіжому повітрі. Вони не просто повинні бігати і кричати, а проводити час організовано під вашим керівництвом. Під час прогулянки зверніть увагу дітей на їх навколишнє середовище: на пору року, на дерева, на погоду, на колір листя і т.д. Адже завдяки цим спостереженням вони можуть дізнатися багато нового і цікавого.
4
Також під час прогулянки займайте дітей рухливими іграми за віком, їх вибір необмежений. До того ж, набігавшись на вулиці, малюки будуть спокійніше. Ви зможете в спокійній обстановці почитати їм книжку, розповісти казку, розучити з ними віршик або лічилку.
5
Більше часу приділяйте ліпленні пластиліном (тестом). Ці матеріали приємні на дотик, в руках дітей перетворюються в різні фігурки. Напевно, тому хлопці з великим задоволенням грають з ними.
6
Обов'язково проводите конкурси між дітьми, організувавши команди - це стимулює. Приміром, хто швидше зліпить зайчика; хто більше назве слів на букву А і тому подібні.
7
У весняно-літній час можна на своїй ділянці зробити невеликий сад чи город. Це не тільки привчить малюків до праці, а й дозволить дізнатися багато нового і цікавого про овочах, квітах, зелені. Вони навчаться їх садити, поливати, доглядати за ними. Ви повинні запам'ятати, що будь-яке теоретичне знання закріплюється на практиці. А якщо дитина ще спостерігає за ці процесом, то він стає для нього захоплюючим заняттям.
Зверніть увагу
У перебігу всього дня чергуйте активну діяльність дітей з пасивною. Інакше вони просто перевтомився.
Корисна порада
Підбирайте ігри, що відповідають віку дітей.