Як зміцнити унітаз. Як міняти унітаз.

Капітальний ремонт квартири може супроводжуватися і заміною сантехніки - зокрема, унітазу. При його установці слід дотримуватися ряду правил, одним з яких є необхідність надійного кріплення унітазу до підлоги.
Інструкція
1
Демонтуючи старий унітаз, зверніть увагу на те, як він був укріплений. У багатьох старих будинках для його кріплення використовувалася заставна дошка - відрізок плахи товщиною в кілька сантиметрів. Якщо у вас унітаз кріпився саме до заставної дошці, оцініть її збереження. Міцну, надійно укріплену заставну дошку можна використовувати знову. Якщо кріпильні отвори старого і нового унітазів збігаються, вбийте в отвори від шурупів, якими кріпився унітаз, тріски на клею. Коли клей засохне, встановіть унітаз на заставну дошку і закріпіть його вхідними в комплект поставки шурупами.
2
У тому випадку, якщо заставна дошка згнила, постинаєте її зубилом і замініть нової такого ж розміру. Дошку кріпите якісним цементним розчином - одна частина цементу на три частини піску. Після застигання розчину поставте унітаз і відзначте олівцем місця кріплення. Потім дрилем просвердлите в зазначених точках отвори, діаметр свердла повинен бути менше діаметра кріпильних шурупів. Знову встановивши унітаз, вкрутити шурупи в просвердлені отвори. Шурупи можете змастити милом, тоді їх буде легше ввернути. Щоб площині унітазу , статі та кріпильної дошки повністю збіглися, при установці унітазу залийте простір під ним тонким шаром цементного розчину. Після затяжки шурупів ганчіркою видаліть зайвий розчин.
3
У будинках нової споруди кріплення унітазу може здійснюватися шурупами, вкручують під вкладиші, що вставляються в просвердлені в бетонній підлозі отвори. Якщо ви міняєте унітаз, перевірте, чи збігаються його кріпильні отвори з тими, що вже є в підлозі. Якщо так, очистіть ці отвори і вставте в них пластмасові вкладиші. Вони мають увійти достатньо туго. Бовтаються вкладиші посадите на цементний розчин, попередньо вставивши в них тонкі тріски - щоб не потрапив розчин. Після застигання розчину встановіть унітаз і вкрутіть шурупи кріплення під вкладиші.
4
Якщо необхідно встановити унітаз в новий будинок або кріпильні отвори від старого унітазу не збігаються з новими, необхідно відзначити олівцем місця, де будуть встановлені вкладиші, і висвердлити бетон на необхідну глибину. Використовуйте свердло з победітовим наконечником. Висвердливши отвори, вставте вкладиші, встановіть унітаз і вкрутити кріплять його шурупи. При необхідності використовуйте цементний розчин для точного сполучення всіх поверхонь. Якщо площина підлоги і підстави унітазу не збігаються - унітаз злегка погойдується - то при затягуванні шурупів фаянс може лопнути. Тонкий шар цементного розчину дозволить уникнути цієї неприємності.