Як виміряти м'язову масу.

Коли йдеться про збільшення м'язової маси для підтримки форми або для змагань, то найкращий спосіб її виміряти - проводити виміри на щотижневій основі. Інші методи можуть бути засновані на спостереженні. Щоб отримати найбільш точні дані, варто поєднувати кілька з них.
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - фотоапарат;
  • - ваги.
Інструкція
1
Візьміть міряльного стрічку і обмотайте її навколо тієї частини тіла, над якою ви працюєте в спортзалі. Взагалі, ви можете зробити це з кількома м'язовими групами: біцепси, трицепси, груди, шия, стегна, гомілку і т.д. Запишіть дані, які у вас вийшли на цей момент. В кінці кожного тижня тренувань знову виконуйте заміри і фіксуйте на папері отримані результати. Ви побачите приріст м'язової маси через певний час.
2
Використовуйте також фотоапарат, щоб робити знімки свого торсу. Деякі люблять розглядати себе в дзеркалі, щоб переконатися в м'язовому зростанні. Цей спосіб не буде завжди об'єктивний, оскільки дуже складно порівнювати себе минулого і сьогодення. Але за допомогою знімків на фото ви легко побачите прогрес м'язового зростання. Ви відразу підметіть ті місця, над якими варто ще добре попрацювати. Особливо ви побачите різницю між фотографіями місячної давності і справжнього моменту.
3
Зважуйтеся щотижня. М'язова тканина більш щільна по своїй будові, ніж жирова, тому вона і важить більше. Однак цей метод слід використовувати тільки, коли спортсмен отримує виключно суху м'язову масу перед змаганнями, наприклад. Тому, якщо він набирає вагу з низьким вмістом жиру в організмі, то це збільшення обумовлене саме приростом москалів.
4
Слідкуйте за прогресом в залі. Якщо ви піднімаєте серйозніші ваги на снарядах ніж ті, які вам вдавалося взяти ще місяць тому, значить йде приріст м'язової маси. Існує пряма залежність між збільшенням фізичної сили і зростанням мускулатури. Тобто, чим більшу штангу ви піднімаєте, тим більше м'язової маси ви наберете після закінчення місяця.
5
Слідкуйте за тим, як на вас сидить одяг. Якщо ви бачите, що колишні футболки стають вам в обтяжку, значить, ви набираєте більше мускулів. Сорочки, куртки і піджаки можуть стати вже в плечах. Також штани і брюки стануть більш тісно сидіти на ногах. Все це будуть ознаки безумовного прогресу в збільшенні м'язової маси.
Тіло людини складається з двох видів мас - жировий і безжировой. До першої відносять всі жирові тканини, до другої - кістки, органи і м'язи. При схудненні дуже важливо розумно зменшувати жир і додавати м'язи. Однак для того, щоб боротьба із зайвою вагою принесла позитивні результати, потрібно обчислити м'язову масу. Потрібно це, щоб правильно коригувати її в ту чи іншу сторону.
Вам знадобиться
  • - калипер або штангенциркуль;
  • - кравецькі сантиметр.
Інструкція
1
Візьміть вимірювальні прилади. Починайте знімати мірки за допомогою сантиметрової стрічки. Точки, в яких потрібно провести вимірювання, чітко визначені. Це окружність плеча, передпліччя, стегно і гомілку.
2
Вимірювання потрібно проводити тільки при дотриманні ряду умов. Так, наприклад, обхват плеча потрібно аналізувати в спокійному стані в тому місці, де найбільше розвинені м'язи. Передпліччя вимірюється при вільно і розслаблено звисаючої руці в місці найбільшого розвитку м'язів. Гомілку міряйте в районі литкового м'яза в тому місці, де найбільше м'язів. Для розрахунків по обхвату стегна. Встаньте рівно так, щоб вага тіла рівномірно розподілявся на обидві ноги, стопи на ширині плечей. Обхопіть себе сантиметровою стрічкою під сідничної складкою. Ці ж правила актуальні і для вимірювання підшкірно-жирових складок.
3
Крім цього виміряйте товщину підшкірних жирових складок втих же місцях. Робити це потрібно або каліпером, або штангенциркулем. Далі вам знадобиться спеціальна формула для визначення м'язової маси, названа формулою Матейки. Виглядає вона наступним чином: М = Lr? K. Тут М означає масу м'язів, L - це зростання людини обов'язково в сантиметрах. До в цій формулі - це константа, рівна 6,5.
4
Під r ховається середнє значення окружності плеча, передпліччя, стегна і гомілки. Для того щоб його отримати, вам потрібно скласти результати вимірювань окружностей плеча, передпліччя, стегна і гомілки. Після чого вийшло число розділіть на 25,12. Далі подібну ж операцію проведіть щодо результатів вимірювання підшкірно-жирових складок. Складіть все значення разом, потім вийшло число розділіть на 100. Після чого з першого розрахунку відніміть другий. Утворені значення вставте в формулу Матейки замість букви r.
5
Якщо вам потрібно визначити ще й процентна кількість м'язів, то скористайтеся такою формулою: (M/P) х 100. Р в даному випадку позначає вагу людини в кілограмах.
Корисна порада
Професіонали вже все розрахували і вивели середні значення м'язової маси для різного типу людей. Так, наприклад, для жінок середня кількість м'язів одно 36% від загальної маси тіла. У чоловіків цей показник дорівнює 40-45%. Спортсмени можуть похвалитися 45-50% м'язової маси. Професійні бодібілдери на 70% складаються з м'язів.