Як займатися на велотренажері. Як зробити содову.

Багато людей прагнуть підтримувати хорошу фізичну форму. Сьогодні існує маса способів, як цього досягти, кожен вибирає для себе найбільш доступний, результативний і приємний. Заняття на велотренажері в переліку найефективніших методів займають не останнє місце. Але вони принесуть користь тільки в тому випадку, якщо виконувати певні правила.
Вам знадобиться
  • Велотренажер, бажання займатися
Інструкція
1
Розминка. Легке розігрівання м'язів перед заняттям на велотренажері полегшить саме тренування і принесе більше користі за короткий проміжок часу. Розминочні вправи полягають в присідання, нахилах і розтяжках (вони зазвичай описані в інструкції до велотренажеру). Розминку можна провести і безпосередньо на тренажері - 2-3 хвилини крутити педалі в повільному темпі.
2
Тривалість. У перші дні не варто крутити педалі більше 10-15 хвилин за один підхід. Як і у всякому новій справі, потрібно звикання. А ще це треба для того, щоб не зненавидіти тренажер з найперших занять. Збільшувати тривалість слід тільки після того, як ви цілком звикнете з тренувальним пристроєм і його особливостями, неодмінно погодившись при цьому зі своїми відчуттями і самопочуттям. Тренери радять нарощувати темпи обережно, по 2-3 хвилини в день. А вже яким буде ваш тимчасової максимум, можете визначити тільки ви самі. Комусь вистачає 30 хвилин, а комусь і 45-ти мало.
3
Час. Медики встановили, що ідеальний час для занять на велотренажері - не раніше, ніж через 2 години після пробудження і не пізніше, ніж за 2-3 години до сну.
4
Швидкість і навантаження. Сучасні велотренажери мають кілька режимів навантаження. Оптимальним вважається той, який дозволяє підтримувати швидкість близько 25 км/год протягом всього тренування. Правда, практика показує, що більшості тренуються подобається швидкість 30-35 км/год. Визначити для себе найкращу і прийнятну швидкість може кожен, виходячи з власних відчуттів. Тільки не треба з перших же занять встановлювати найвищу навантаження, ви просто будете швидше видихатися, і користі від такого тренування буде мало. На високе навантаження можна переходити після 2-3 тижнів занять.
5
Періодичність. Її ви визначаєте також самостійно, виходячи зі своїх цілей, бажань і самопочуття. Можливо, це будуть щоденні тренування, а бути може 3 рази на тиждень, але з 2-кратним підходом протягом дня.
6
Харчовий і питний режим. Не варто сідати на велотренажер відразу після прийняття їжі. Не рекомендується крутити педалі і на голодний шлунок. Оптимальний час - через годину після їди. Пиття не обмежена, але тільки - після тренування.
7
Самопочуття. Слідкуйте за своїм пульсом під час заняття. Якщо він перевищив максимально допустиму норму, негайно зменшуйте темп (різко зупинятися не рекомендується). Максимальний пульс розраховується так: з 220 треба відняти свій вік, отримана цифра і буде вашим допустимою межею. Однак при цьому не можна скидати з рахунків і стан фізичної форми, адже хтось більш спортивний, хтось менш. Найрозумніше прислухатися до своїх відчуттів і не перестаратися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wFcugoi4CtI
Зверніть увагу
Категорично протипоказані активні заняття на велотренажері при важкому ступені серцево-судинної недостатності, при астмі в період загострення, при тромбофлебіті, тахікардії та нападах стенокардії. Відмовтеся від тренувань, якщо у вас важка форма цукрового діабету або онкологія. Не варто сідати на тренажер і при інфекційних захворюваннях.
Корисна порада
Перед заняттям обов'язково відрегулюйте висоту сидіння і розташування керма. Вам повинно бути зручно і комфортно. При положенні ноги вниз вона не повинна бути зігнута в коліні, і в той же час їй не доводилося тягнутися, щоб дістати педаль. Спина при «їзді» повинна бути по можливості прямой.Следіте за диханням під час заняття, воно має бути рівномірним. Дихати треба через нос.На велотренажері можна займатися, дивлячись телевізор або слухаючи улюблену музику. Практика показує, що ефективність тренування при цьому навіть підвищується.
Заняття на велотренажері дозволяють людям різного віку підтримувати фізичний тонус на високому рівні. Перевагою даного методу тренувань є компактність устаткування, а також можливість регулювання навантаження.
Інструкція
1
Поставте цілі, яких ви хочете досягти. Якщо вам потрібно позбавитися від зайвої ваги, тобто «підсушити м'язи», тоді для вас буде прийнятно займатися по 3 рази на тиждень. Для підтримки роботи серця достатньо буде і 2 разів. Але якщо ви професійно займаєтеся бодібілдингом, і вам потрібно зігнати вагу перед виступом, то вам варто приділити подібної кардіонавантаження не менше 5 разів.
2
Виробіть новий режим дня. Пам'ятайте, що краще всього тренуватися через пару годин після пробудження і прийому їжі. Не варто цього ні в якому разі робити на повний або дуже голодний шлунок. Також намагайтеся не займатися на велотренажері безпосередньо перед сном. Однак вам в будь-якому випадку варто прислухатися до свого організму і складати розклад, який підходить саме під ваші біоритми.
3
Відрегулюйте висоту посадки на сидінні. Простежте за тим, щоб ноги вільно крутили педалі. Вони не повинні бути зігнуті або, навпаки, ледве діставати до педалей. Сядьте так, щоб ви змогли комфортно себе відчувати в сідлі. Якщо хочете, візьміть плеєр на тренування. Це допоможе вам впоратися з циклічною навантаженням.
4
Слідкуйте за частотою серцевих скорочень під час заняття. Відніміть з 220 свій вік. Отримана цифра означатиме ваш максимально допустимий пульс в хвилину. Під час тренування на велотренажері він не повинен перевищувати 65% від цих даних. Спостерігайте за показником серцебиття на приладі тренажера.
5
Підвищуйте тренувальне навантаження. Якщо ви, наприклад, прозанимались один тиждень в режимі «1» (найлегший), тоді на наступній прагнете підвищити його до «2-го». Взагалі, крутити педалі велотренажера коштує не більше 30-45 хвилин. У виняткових випадках - 60 хвилин. Такий режим підійде тільки для досвідчених і професійних спортсменів.
Корисна порада
Слідкуйте за питним режимом під час підвищеного навантаження. Споживайте не менше 1.5 літрів чистої води в день тренування. Це потрібно для відновлення водно-сольового балансу в організмі.