Як вилікувати дальтонізм.

Кольорову проблему зору викликає нестача одного з генів світлочутливих рецепторів сітківки ока. Дальтонізм вперше описав в 1794 році Джон Дальтон, який сам не відрізняв червоний колір від зеленого. Пізніше було встановлено, що це захворювання переходить у спадок при передачі генів, зчеплених з жіночою Х-хромосомою. І значно частіше зустрічається серед чоловіків (у кожного 12), ніж серед жінок (тільки в однієї з 250). Чи можна впоратися з цим недоліком?
Вам знадобиться
  • Спеціальні поліхроматичні тести-таблиці, кольорові олівці, лейкопластир, ручка, відкриття генних інженерів
Інструкція
1
Знайдіть спеціальні поліхроматичні таблиці для діагностики дальтонізму. З їх допомогою виміряйте здатність розрізняти кольори. Існує кілька різновидів цієї патології. Більшість пацієнтів страждають ослабленим цветоощущением. Найчастіше вони погано розпізнають червоні та зелені кольори. І тільки деякі позбавлені колірного зору повністю. Будь-яке порушення кольорового зору позначається на виборі професії. Дальтонізм стає перешкодою для роботи на транспорті, в авіації і на морі, в хімічній, поліграфічній, текстильній промисловості.
2
Навчіться компенсувати невміння розпізнавати кольори. Тренуйтеся завжди і скрізь, навіть якщо не сумніваєтеся в підборі фарб або в тій картині світу, яку бачите. Вправляйтеся розрізняти кольори на поліхроматичний таблицях. Запам'ятовуйте, де який колір розташовується. Наприклад, у світлофора червоний завжди вгорі, зелений - внизу. Підпишіть кольорові олівці: на кожен наклейте шматочок лейкопластиру і попросіть когось з нормальним зором написати на наклейці колір.
3
У разі придбаного розлади колірного зору, що виник через старіння, яких-небудь очних або нервових хвороб, ран, побічної дії деяких ліків, вилікуєте основне захворювання і нормальне кольоровий зір відновиться.
4
Чекайте нових відкриттів. Вони, можливо, не за горами. Американські вчені вже повернули двом білячим мавпочкам здатність розрізняти відтінки зеленого і червоного. Вони ввели в область сітківки ока тварин нешкідливий вірус з відсутньою геном фоточутливого рецептора. Вірусні частки не викликали ніяких порушень, а колірна чутливість відновилася. Якщо подібна методика буде визнана безпечною для людей, зможете нею скористатися. Інших варіантів вилікувати дальтонізм не існує.