Як захистити електромережу.

Щоб система енергопостачання працювала справно, необхідно забезпечити її надійний захист. Убезпечити електромережу необхідно не тільки зовні, але і всередині будинку. Для цього існують спеціальні норми і правила.
Інструкція
1
Основними пристроями захисту електромережі від перевантажень є автоматичні вимикачі та запобіжники. Їх встановлюють, як правило, у вступному щиті поруч з лічильником. Автоматичні вимикачі влаштовані таким чином, що якщо в мережі виникне перевантаження або коротке замикання, вони розімкнуть електричний ланцюг. Дані пристрої захищають всю електромережу , але є прилади, які застерігають її окремі ділянки. Такі пристрої називаються ПЗВ (Управління захисного відключення), вони захищають окремі прилади від стрибків напруги і людей від ураження електричним струмом.
2
Ще одним важливим елементом захисту електромережі, але не обов'язковим, є стабілізатор напруги. Він застерігає електромережу від перепадів напруги, що сприятливим чином позначається не тільки на всій системі енергопостачання, а й захищає електроприлади і продовжує їх термін служби. Стабілізатор напруги встановлюється, як і автоматичні вимикачі, на вводі, зазвичай після лічильника. Використання стабілізаторів актуально в будинках старої споруди, так як їх стара проводка більш схильна перевантажень і стрибків напруги. Через високу вартість стабілізатори напруги часто використовують спільно, наприклад, один на кілька квартир.
3
Для захисту електромережі від зовнішніх впливів необхідно використовувати спеціальні матеріали під час монтажу. При внутристенной прокладці мережі для захисту проводів використовується гофрована труба, а при зовнішньому виконанні - кабель-канал. Це не тільки захистить електромережу , а також задовольнить вимогам електро- і пожежної безпеки. При монтажі електромережі велику увагу слід приділити з'єднанням в ланцюзі, так як їх надійність дозволить уникнути коротких замикань і нагрівання. Дотримання всіх основних правил захистить електромережу і зробить її безпечною.