Як змусити себе спати.

Бувають щасливі люди, яким достатньо вимкнути світло, повернутися на бік, і ось вони вже бачать прекрасні сни. Може бути, ви теж колись були таким людиною? Тепер же ніч безперервно ворочаєтеся з боку на бік у марній спробі заснути, але сон приходить до вас лише за кілька годин до дзвінка будильника. Прийшов час повернути собі здоровий сон.
Інструкція
1
Зверніть увагу на свою вечерю. Не лягайте спати голодним, але і не переїдайте. Є цілий ряд продуктів, які допомагають заснути. Випийте склянку молока з вівсяним печивом, з'їжте банан, заваріть собі ромашкового чаю і доповніть його зеленим яблуком. Вчені давно з'ясували, що всі ці продукти містять триптофан, речовина, що сприяє виробленню мелатоніну, «гормону сну».
2
Стрес, депресія, підвищена тривожність не сприяють здоровому сну. Навчіться справлятися з ними. Спробуйте йогу, самогіпноз, медитацію. Просто розслабляйтеся. Якщо ви не справляєтеся самі, зверніться до психотерапевта. Всі ці розлади знищують ваш організм. Не соромтеся попросити допомоги.
3
Прийміть перед сном теплу ванну з ароматичною сіллю або маслом. Це дуже простий і дієвий спосіб релаксації. Мелісса, ромашка, лаванда, майоран можуть прийти вам на допомогу не тільки у ванній. Налийте ці масла в аромалампу або зробіть масаж з ними. Просто капніть одну-дві краплі на подушку.
4
У приміщенні, де ви спите повинна бути комфортна температура. Краще щоб було трохи прохолодно, ніж жарко. Доктора стверджують, що ідеальна температура в 18 градусів Цельсія, але, якщо особисто вам при такій температурі холодно, краще слухати своє тіло, а не вчених.
5
Не сподівайтеся заснути при яскравому світлі. Навіть, якщо вам це вдасться ви навряд чи нормально виспіться. Якщо вам ніяк не усунути джерело світла, надіньте спеціальні окуляри для сну.
6
Спіть на чистій білизні, заправляйте ліжко вранці. Набагато легше заснути на свіжих і рівних простирадлах, ніж на збитих в грудку.
7
Слухайте заспокійливу музику. Є великий вибір композицій для сну - звуки дощу, вітру, хвиль, шум лісу, колискові пісні.
8
Читайте про себе вірші. Це допоможе вам відволіктися від думок, які заважають вам заснути.
9
Якщо вам ніяк не заснути, спробуйте почитати або подивитися кіно. Але вибирайте не нову книгу або фільм, а щось добре вам відоме, то що вам подобається і не викликає бурхливих емоцій.
Зверніть увагу
Якщо ви не може заснути вже не один тиждень, цілком можливо, що у вас розлад сну. Зверніться до лікаря, самостійно впорається з цим захворюванням неможливо.