Як перевірити імпульсний трансформатор.

Імпульсний трансформатор, на відміну від звичайного, нездатний працювати в безперервному режимі. Він виробляє порівняно потужні імпульси, тривалість яких значно менше тривалості пауз між ними. Середня ж потужність, що розсіюється на трансформаторі, невелика. У більшості випадків виробляються їм імпульси є високовольтними, наприклад, для запалювання розряду в фотоспалаху або суміші в циліндрі двигуна.
Інструкція
1
Дізнайтеся з довідника або з паспорта трансформатор а значення вхідного і вихідного напруги. До вторинної обмотці трансформатор а підключіть розрядник, розрахований на напругу приблизно в півтора-два рази менше вихідного. В повітрі при атмосферному тиску віддалі в 1 мм відповідає пробивна напруга близько кіловольта.
2
При перевірці за першим способом візьміть низьковольтний джерело живлення з автоматичним перемиканням між режимами стабілізації напруги та струму. Підключіть його до первинної обмотці трансформатор а через кнопку з хорошою ізоляцією. Виставте напруга приблизно в десять разів менше номінального для первинної обмотки, а обмеження струму встановіть на рівні в 1,5 раза менше граничного для даного типу трансформатор а. Натисніть кнопку - нічого не станеться, зате при її відпусканні в розряднику проскочить іскра. Якщо при кожному досвіді іскра проскакує тільки в розряднику, але не всередині ізоляції самого трансформатор а, він справний. Пам'ятайте, що в момент відпускання кнопки висока напруга виникає не тільки на вторинній обмотці, а й на первинній по причині самоиндукции.
3
Для перевірки за другим способом зарядите конденсатор ємністю близько 0,1 мкФ до напруги, на яку розрахована первинна обмотка імпульсного трансформатор а. Потім, не торкаючись до струмопровідних частин пальцями (при необхідності використовуючи гумові рукавички), розрядите цей конденсатор на первинну обмотку трансформатор а. Іскра в розряднику проскочить відразу. Справність трансформатор а визначайте по тому ж критерію, як і в попередньому способі. Потім обов'язково повністю розрядите конденсатор.
4
Перевіривши трансформатор , прийміть рішення про його заміну або установці назад у виріб (наприклад, фотоспалах). Остання повинна бути перед роботою знеструмлена, а її конденсатори - розряджені.
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся струмоведучих частин руками. До вторинної обмотці не тримайте руки навіть в гумових рукавичках. Чи не застосовуйте замість електротехнічних гумових рукавичок садові, медичні, і т.п. Особливо обережно поводьтеся з фотоспалахами - їх накопичувальні конденсатори дуже небезпечні. Не проводьте досвід в атмосфері горючих газів.
Корисна порада
Не плутайте з імпульсними трансформаторами електронні трансформатори для галогенного освітлення. Їх називають імпульсними неправильно.