Як складати краватку.

Правильне зберігання краватки - запорука довгої служби та гарного зовнішнього вигляду речі. Правильно знімаючи і складаючи краватку після важкого трудового дня, ви не тільки продовжуєте термін гарного зовнішнього вигляду, але і економите на покупці нових аксесуарів.
Інструкція
1
Прийшовши з роботи і починаючи переодягатися, спочатку розв'яжіть вузол на краватці. Чи не знімайте його через горло, залишаючи петлю навколо шиї лише злегка розслабленою. Тим більше не вішайте його в такому положенні на плічка. Це поширена помилка призводить до передчасного зносу тканини і погіршення зовнішнього вигляду.
2
Перевірте краватку на предмет наявності потертостей і плям. Якщо є дефекти, відразу намильте їх і прополощіть в трохи теплій воді.
3
Пропрасуйте краватку. Звичайний праска для цих цілей не підійде, потрібен паровий. Замість нього підійде спеціальна машинка для прасування прасок або каструля з киплячою водою: потримаєте краватку над паром кілька секунд. Слідкуйте, щоб на тканині, особливо шовкової, не з'явились плями.
4
Краватки з щільної тканини мнуться менше і менш вимогливі по частині прасування, але рекомендації залишаються незмінними: використовуйте або звичайний праска в низькому температурному режимі, або пар (спеціальний праску, каструлю або машинку).
5
Скрутите галстук в спіраль. Від широкого кінця до вузького або навпаки - значення не має. Важливо, щоб згорток був тугим. Щоб зберегти щільну форму, оберніть його гумкою. У такому вигляді краватка не помнеться і не збиратиме пил з іншого одягу.
6
Для зберігання краваток використовуйте полку зі спеціальними осередками: кожен краватку лежатиме окремо від інших. Розташовуйте краватки таким чином, щоб улюблені було легше і швидше дістати. Аксесуари для виходу в світ або особливих випадків кладіть подалі.
7
Альтернативою такій поличці може послужити спеціальне пристосування, яке можна повісити в шафі. Як правило, воно не вимагає скручування краваток, всі вони залишаються на виду і легко вибрати необхідний. Однак в розгорнутому вигляді аксесуари з ніжних тканин швидко забруднюються і втрачають товарний вигляд.