Як спіймати горностая.

Горностай - відмінний мисливець на мишей, водяних щурів, плазунів. Однак і сам він є об'єктом любительського і промислового полювання людини через свого цінного красивого хутра. З цієї ж причини його не стріляють, а застосовують різні способи лову.
Вам знадобиться
  • - капкани №0 і №1
Інструкція
1
Якщо не вважати ласки, горностай - найдрібніший звірок з сімейства куницевих. Це активний хижак, який полює на різних гризунів, особливо мишей-полівок, гніздиться він поблизу природних і штучних водойм. Активнішим горностай стає вночі, відмінно плаває, при крайньої небезпеки легко забирається на дерево.
2
Полюють на горностая капканами, тому слід спочатку придбати кілька цих пристосувань. Так як звірок дуже легкий і порівняно невеликий, то і капкани мають бути №0 і №1, не більше. Підбирайте їх з нежорсткими пружинами, які не зможуть перебити лапу тварини, а також дуже чутливі, щоб спрацьовували від дуже слабкого натискання.
3
Сезон полювання на горностая починається зазвичай пізно восени, коли вже є сніговий покрив, видно чіткі сліди. Його стежинки шукайте біля ставків, озер і річок, на відкритих місцях, в заростях бур'яну та очерету. Не намагайтеся позбавити розставляються капкани від запаху заліза, якого даний хижак абсолютно не боїться, не варто також і зафарбовувати їх білою фарбою, краще просто припорошити невеликим шаром пухнастого снігу.
4
Обов'язково прив'язуйте капкан до чагарнику або вбиті кілочки, щоб здобич не потягли великий птах. Приманку з злегка запахшей риби або обпаленою птиці підвішуйте над пристроєм на висоті близько 50 см. Якщо ви виявили чимало слідів та розгалужені стежинки, поставте 2-3 капкана на відстані 60-80 м один від одного, з приманкою на кожному з них. Перевіряйте їх не рідше одного разу на день, щоб видобутого звірка НЕ попсували птахи і миші.
5
Через брак капканів для лову горностая застосуєте ледянка. Для її виготовлення налийте води в конусообразное пожежне відро, виставте його на мороз, поки не утворюються стінки завтовшки в 2-3 см. Зверху продовбає круглий отвір невеликого розміру, злийте незамерзаючих воду, потримайте відро вдома, поки лід не відстане від заліза, ледянка готова .
6
Кілька таких пристосувань вкопати в сніг на стежинках горностая , насипте всередину ледянок трохи соломи, покладіть приманку, можна полівку, підпалені горобця або рибку. Зовні присипте все, окрім отвору в ледянка, снігом. Горностай - звірок дуже цікавий, з хорошим нюхом, обов'язково залізе в отвір пастки, з якої вибратися вже не зможе.