Як контролювати підлеглих.

Навіть якщо весь колектив, яким ви керуєте, складається з кваліфікованих і сумлінних фахівців, вам необхідно контролювати прийняті ними рішення і виконання доручених їм завдань. Існує декілька способів контролю підлеглих, які дозволять вам адекватно оцінювати внесок кожного з них в роботу і відстежувати терміни її виконання.
Інструкція
1
Контроль за результатами виконаної роботи дозволить вам не бути «нянькою» і не витрачати багато часу на перевірку того, як робота виконується. Для ваших підлеглих такий спосіб стане стимулом для підвищення своєї кваліфікації та професійного розвитку. Але в цьому випадку ви сильно ризикуєте тим, що потрібний результат може бути не отримано в обумовлені терміни. Контролювати таким чином ви можете тільки тих співробітників, в яких впевнені і перед якими поставлені чіткі завдання. У цьому випадку повинні бути визначені реалістичні терміни виконання роботи і використані стандартні технології та методи.
2
Ви можете використовувати спосіб попереднього контролю і з певною періодичністю перевіряти, в якому стані знаходиться виконання завдання. Контролювати також можна по завершенню проміжних етапів, в цьому випадку періодичність перевірок буде різною. У вас буде можливість своєчасної коригування та впевненість у тому, що завдання буде виконано, хоча вам доведеться витратити більше часу. Використовуйте цей спосіб, якщо ви не впевнені в тому, що співробітник досить дисциплінований, якщо він має невеликий досвід, низьку мотивацію.
3
Деякі керівники вважають за краще використовувати вибірковий контроль, коли співробітник в будь-який момент може очікувати, що від нього буде потрібно звіт. Тих підлеглих, хто не має високу самодисципліною і відповідальністю, цей метод допомагає тримати «в тонусі» і його застосування цілком виправдано. Але тими співробітниками, які мотивовані на роботу, мають високу кваліфікацію і хочуть, щоб їм довіряли, такий спосіб контролю часто сприймається як недовіра, він демотивує їх і навіть викликає бажання звільнитися.
4
Врахуйте, що високопрофесійний колектив, який любить і вміє працювати, практично не потребує контролю з вашого боку, оскільки виконує завдання в режимі самоконтролю. Від вас в цьому випадку буде вимагатися лише рада або прийняття рішення в спірні моменти, коли вас про це попросять.
Корисна порада
Використовуйте різні методи контролю підлеглих в залежності від кваліфікації та бажання працювати даного колективу або окремого співробітника.