Як вибрати зимові колеса на позашляховик.

Існує два типи зимових шин: фрикційні, тобто не шиповані, і шиповані. Призначені вони для різних цілей, і вибір гуми залежить від того, де і як вибудете їздити. Давайте розберемося, які шини краще підійдуть саме для вашої машини.
Інструкція
1
ФрікціонниеВ тому випадку, якщо ви збираєтеся проїздити всю зиму в міських умовах або по засніженій дорозі, то фрикційна гума підійде вам більше. Ця гума відрізняється від шиповану тим, що вона не так шумить. При гальмуванні або розгоні на асфальті вона веде себе краще. Але в ожеледь керованість автомобіля значно впаде, якщо на ньому буде стояти фрикційна гума. Для кращої керованості ви можете придбати гуму з високим профілем.
2
ШіпованниеЕслі ж ви збираєтеся весь зимовий сезон проїздити по заледенілий покриттях, мокрому льоду або сніговій каші, то краще вибрати шиповану гуму. В ожеледь вона має високу керованістю і бічним зчепленням з дорогою. Проте, шипована гума дуже гучна при їзді по чистому асфальту. Так же недоліком є те, що шипи на ній зношуються, або просто вилітають при частій їзді по асфальтовому покриттю. Тому не рекомендується ставити шиповану гуму завчасно, тобто поки не усталилася певна погода.
3
Водієві позашляховика при виборі гуми необхідно, насамперед, думати про безпеку себе і людей, що сидять в салоні його автомобіля. Рекомендується, звичайно, брати гуму брендових марок, правда такі шини коштують від 17 тис. Рублів. Для економії коштів можна купити хороші якісні покришки у приватних продавців, але випущені три-чотири роки тому, і вже, так сказати, що вийшли з моди.
4
При покупці покришок обов'язково звертайте увагу на якість гуми і глибину протектора. На шинах не повинно бути пошкоджень і тріщин. Бажано, щоб протектор був глибоким, інакше автомобіль буде заносити. Запитайте у продавця вироби про зносостійкість і прохідності обраної вами гуми, а ще краще - почитайте відгуки про неї в інтернеті.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що при покупці нової гуми, колеса обов'язково необхідно балансувати, інакше покришки швидко зітруться, та й керувати автомобілем буде складно.
Корисна порада
Якщо у вас повнопривідний позашляховик, то можна, звичайно, проїздити всю зиму і на всесезонной гумі, але врахуйте, що це може привести до аварії.