Як клеїти стельові карнизи. Як прикріпити стельовий карниз до стелі з пластикових панелей.

Стельові карнизи або плінтуса дозволяють робити лінію стику стелі і стін більш охайною. Карнизи роблять зі спіненого поліуретану, гіпсу та полістиролу. Вони можуть бути різного рельєфу, форми та забарвлення - вибрати вироби можна під будь-який інтер'єр. Монтаж стельових плінтусів складається з різання кутів і поклейки.
Вам знадобиться
  • - стельові карнизи;
  • - стусло;
  • - ножівка або ніж з тонким лезом;
  • - монтажний клей;
  • - монтажний пістолет;
  • - акриловий герметик.
Інструкція
1
Довільно виберіть кут, з якого ви почнете наклеювання стельових карнизів і яким, обігнувши всю кімнату, наклейка закінчиться. Запиляєте кут під 45? за допомогою стусла і ножа з тонким лезом або ножівки. Для цього розмістіть стельовий карниз в стусле і пропиляєте його в прорізи, яка відповідає куту нахилу в 45 градусів. Ножем акуратно подгоните кути безпосередньо на місці.
2
Нанесіть клей монтажним пістолетом на обидві поверхні карниза, які прилягають до стелі і до стіни. Трохи клею нанесіть на стики.
3
Після наклеювання стики зашпаклюйте дрібнозернистої шпаклівкою, яка легко піддається шліфовці, щоб, коли вона висохне, затерти місця з'єднань. Акриловим герметиком загладьте шви між карнизом, стелею і стіною.
4
Після монтажу окрасьте карниз тією ж фарбою, що й стеля. Нанесіть фарбу на плінтус в два або більше шарів. Щоб на стику між стіною і карнизом була рівна лінія, скористайтеся паперовим скотчем.
5
Щоб зробити оригінальний інтер'єр в будинку, відступите на 20 сантиметрів від стелі і наклейте карнизи на одну тільки стіну.
6
Окрасьте ділянку над плінтусом так само, як і стелю.
7
Прикріпіть за карнизом спеціальне освітлення, яке буде підкреслювати й підсвічувати стелю.
Зверніть увагу
Якщо стіни нерівні, стельовий карниз не повинен повторювати ці нерівності. Він має бути рівним, зорово вирівнювати стіни. Щоб приклеїти карниз тільки на стіні, подбайте, щоб кут стику стелі і стіни був ідеально рівним.
Корисна порада
Плінтуса наклеюйте на вже готовий до фарбування стелю. Він повинен бути зашпатлевать, ошкурив і заґрунтований. Стіни можуть бути вже поклеєні шпалерами, тоді карниз необхідно клеїти дуже акуратно. Якщо шпалери наклеїти після монтажу карнизів, необхідно буде підганяти кожну їх смугу до плінтуса.
Стельовий карниз служить декоративним елементом здатним додати кімнаті трохи античний стиль. Карниз робить перехід між стінкою і стелею плавним і красивим. Крім цього, якщо гіпсовий карниз правильно приклеїти, то він зможе заховати від сторонніх очей проводку і трубу, надавши кімнаті витонченості. Якщо провести монтаж неправильно, то через деякий час ліпнина відійде від стіни.
Вам знадобиться
  • - ручна пила з дрібними зубами;
  • - розпилювальний ящик для косих зрізів;
  • - мірний шнур;
  • - клей.
Інструкція
1
Почніть роботу з кутів. Поміряйте довжину вашої стінки, укладіть карниз в розпилювальний ящик і акуратними рухами почніть його відпилювати під потрібним вам кутом. Точно таким же методом відміряйте другу стіну, підготуйте карниз і відпиляйте другий кут. Перевірте, чи правильно ви їх відрізали. Для цього прикладіть обидві частини один до одного - вони повинні щільно зійтися. У разі якщо цього не відбулося - підрівняйте кінці.
2
Пометьте на стіні розташування кутів і розведіть клей, відповідний під матеріал обраного вами карниза. Вологою губкою протріть поверхню, яку ви будите клеїти.
3
Намажьте карнизи клеєм, акуратно наносячи його за допомогою невеликого пензлика. Прикладіть кути до зроблених позначок. Як тільки ви переконаєтеся, що карниз ліг рівно, натиснете на нього посильніше.
4
Видаліть всі надлишки за допомогою шпателя і знову протріть вологою губкою. По закінченню доби кутові карнизи можна почати фарбувати.
5
Намітьте по всьому периметру вашої кімнати місцеположення карниза за допомогою мірного шнура. Його використання дозволить приклеїти карниз з великою точністю.
6
Нанесіть на зворотну частину карниза рівним шаром клей. Прикладіть ліпнину до стіни, при цьому вирівнюючи її по мірному шнуру. Як тільки вона буде покладена рівно, натиснете на неї для того, щоб надлишки клею виділилися назовні і видаліть їх все тим же шпателем.
7
зістиковують карнизи якомога щільніше один до одного. Місця з'єднань ретельно обробляйте клеєм. Зайвий клей не забувайте видаляти, а місця протирати вологою губкою або ганчіркою.
8
Слідкуйте за температурою приміщення. Під час роботи в кімнаті повинно бути досить тепло і не повинно бути протягів. Тепла температура повітря дозволяє клею як слід схопитися. У тому випадку, якщо в приміщенні прохолодно - увімкніть ненадовго тепловентилятор.
Зверніть увагу
По закінченню робіт не забудьте протерти карнизи і зняти мірний шнурок.