Як з'ясувати правду.

У ході недавніх досліджень в області психології було доведено, що, вправляючись у брехні, людина підвищує рівень власного інтелекту. Однак, нікому не хочеться виступати в ролі обманутого. На щастя, існує декілька способів з'ясувати правду.
Інструкція
1
Звертайте увагу на голос і мову співрозмовника. Брехуни, як правило, виражаються алегорично і ходять навколо. Їх мова рясніє вигуками, на кшталт «е-е-е» або «м-м-м», що свідчать про нерішучість і сумнівах. Крім того, під час брехні вони несвідомо підвищують голос.
2
Придивіться до обличчя співрозмовника. Коли людина бреше, він дивиться вам прямо в очі, не кліпаючи, або ж, навпаки, не дивиться на вас зовсім. Чоловік, при цьому, вивчає підлогу, а жінка - стеля. На правій і лівій частині обличчя помітні одні й ті ж емоції, але синхронність роботи м'язів несогласованна. Звідси виникає враження, що на одній із сторін особи емоції більш явні.
3
Спостерігайте за жестами. Часто саме жести видають брехню. Збрехавши, чоловік поправить вузол краватки, а жінка доторкнеться до шиї. Брехун потирає руки або барабанить пальцями, а також чухає обличчя, голову або шию, доторкається до мочок вух і тре очі. Для брехуна характерно смикати одяг, ручку або ключі, переставляти предмети з місця на місце або занадто часто доторкатися до них. Розчісування волосся, закручування локонів або витягування пасом також свідчать про нервовому напруженні і боязні бути викритим у брехні. Крім того, брехун намагається знайти опору у вигляді стіни, стола або спинки крісла.
4
Зверніть увагу, чи відповідають жести тому, про що ведеться мова. Часто жести брехуна не узгоджуються. Приміром, вголос висловлюючи заперечення, він може кивати, підсвідомо засвідчуючи про зворотне.
5
Прислухайтеся до слів. Якщо співрозмовник запевняє вас у власній правдивості, майте на увазі, що довіряти йому однозначно не варто.
6
Приділяйте більше уваги деталям. Під час брехні людина намагається прикрасити загальну картину, забуваючи про дрібні деталі. Припустимо, ваш чоловік розповідає вам приголомшливу історію про те, як був у барі з одним. Звідти невимушену бесіду про це і між справою запитаєте, у що був одягнений його друг. Якщо ваше питання зіб'є його з пантелику або він почне насилу відмовити подробиці - він намагається щось приховати. І навпаки, чим більше деталей він вам повідає, тим щире буде його розповідь.