Як загартовувати ноги. Як правильно провести контрастне обливання ніг.

Для зміцнення здоров'я існує ціла система заходів, однією з яких є загартовування ніг. Впливаючи на стопи, можна активізувати захисні сили організму доступними всім засобами.
Вам знадобиться
  • - термометр для води;
  • - 2 тазика;
  • - 2 ємності;
  • - прилад для нагрівання води;
  • - махровий рушник.
Інструкція
1
Визначте спосіб закаліваніяУчітивая вік і стан здоров'я, почніть загальнозміцнюючий вплив на ноги . Якщо ви легко простигає, починайте з ходіння босоніж по підлозі. Спочатку затрачається на це по 5 хвилин з ранку і ввечері, а потім збільшуйте поступово цей час до години. Якщо ви почали займатися своїм здоров'ям в теплу пору року, ходите без взуття по піску, гравію і траві.
2
Загартовуйте ноги на водиПріменяют різні способи, починаючи від простого обмивання стоп і контрастних ванн, закінчуючи ходінням по холодним плитам і снігу. Для літніх людей слід використовувати щадний спосіб - обтирання стоп мокрим рушником. Врахуйте, що починати слід з температури води 25-30 градусів, а потім щодня знижувати її на 1 градус. Через тиждень можна переходити на обмивання ніг з глечика водою кімнатної температури протягом 1 хвилини. Процедуру завершуйте, ретельно розтираючи стопи рушником.
3
Застосуйте контрастне закаліваніеПопробуйте обливати ноги водою різної температури. Для цього підготуйте одну ємність з гарячою водою (40 градусів), а іншу з холодною (10 градусів). Спочатку підставте ноги на 1-2 хвилини під струмені гарячої води, а потім протягом 1 хвилини під холодні. Можна проводити загартовування ніг по-іншому. Занурюйте ноги спочатку в таз з гарячою водою на 1 хвилину, а потім в холодний - не більше 30 секунд. Знижуйте щодня температуру, довівши її до 3-5 градусів. Тривалість процедури контрастного загартовування повинна складати спочатку не більше 5 хвилин. Коли ви перестанете відчувати неприємні відчуття, поступово збільшуйте цей час. Завершуйте оздоровлення ретельним розтиранням і масажем стоп після теплого обмивання.
4
Проводите загартовування детейПріменяйте для цього доступні засоби, які впливають на стопи дитини. Влітку дитина з великим задоволенням стане бігати босоніж по піску або дрібної гальці. Не забороняйте йому ходити по підлозі і траві - це допоможе загартувати і оздоровити малюка. Поєднуйте ходіння босоніж з водними процедурами: обтиранням стоп і ножними ваннами з поступовим зниженням температури води. Дозвольте не більше 1 хвилини ходити малюкові по прохолодній воді у ванні. Після цього обов'язково розітріть дитині ніжки. Використовуйте такі прийоми і для дітей шкільного віку.
Зверніть увагу
Знижуйте температуру ножних ванн поступово. Не слід проводити водні процедури при поганому самопочутті.
Корисна порада
Щоб зміцнити й оздоровити організм, проводите загартовування ніг систематично.