Як зібрати тригер.

Тригером називається цифровий пристрій, здатний запам'ятовувати один біт інформації. Зокрема, вельми поширені так звані RS-тригери. Вони використовуються в статичному ОЗУ невеликого обсягу, коли габарити одного осередку не критичні, наприклад, в CMOS-пам'яті налаштувань на материнській платі комп'ютера.
Інструкція
1
Візьміть мікросхему, що містить не менше двох логічних елементів 2И-НЕ. Це може бути, зокрема, К155ЛА3 або К561ЛА7. Обидві вони містять по чотири таких елементи, і тому на будь-який з них може бути зібрано до двох RS-тригерів. Але другу мікросхему використовувати краще, оскільки вона споживає значно меншу потужність.
2
З'єднайте вихід одного з логічних елементів з одним із входів іншого. Те ж виконайте і щодо виходу другого логічного елемента. Якщо ви зробили все правильно, елементи виявляться з'єднаними між собою «хрест-навхрест», і в кожного з них залишиться по одному вільному входу. Не забудьте подати на мікросхему харчування (його параметри та спосіб підключення джерела залежать від типу мікросхеми).
3
Оскільки елементи рівнозначні між собою, умовно назвіть один з них «верхнім», інший - «нижнім». Тепер, коли на виході першого з них знаходиться логічна одиниця, а на виході другого - нуль, можна вважати, що сам тригер встановлений в стан одиниці, а при протилежному поєднанні - у стан нуля.
4
Щоб встановити тригер в стан логічної одиниці, подайте на вільний вхід верхнього елемента нуль, а нижнього - одиницю (пам'ятаєте, що використовуються не елементи І, а елементи І-НЕ). Для установки тригера в стан нуля поступите навпаки.
5
Але головна властивість RS-триггера, заради якого його і використовують, полягає в здатності зберігати заданий стан після зняття керуючого впливу. Подайте на обидва входи одиниці, і тригер залишиться в тому стані, в якому перебував до цього.
6
Чи не подавайте на обидва входи RS-тригера логічні нулі - в цьому випадку він не запам'ятає попередній стан, а на обох його виходах виникнуть одиниці. З точки зору двійковій логіки, такий стан вважається безглуздим.
7
Крім накопичувач, RS-тригер можна також використовувати в схемі придушення брязкоту контактів. В цьому випадку подайте на обидва його входу логічну одиницю через підтягує резистори. Підключіть до триггеру переключающую кнопку, яка поперемінно підключає до маси то один, то інший його вхід.