Як виховати самостійного дитини.

Більшість батьків бажає, щоб їхні діти виросли самостійними, цілеспрямованими і успішними людьми. Але не всі точно знають, як і в якому віці потрібно починати формувати ці якості.
Інструкція
1
Починати потрібно з самого дитинства. Як тільки малюк вперше хоче зробити щось самостійно, допоможіть йому досягти своєї мети. Головне - вчасно вловити момент. Коли він вперше бере в руки ложку і намагається самостійно їсти, не заважайте йому, навіть якщо половина їжі виявиться на столі або на підлозі. Він ставить перед собою мету - нехай її реалізує. Це займає багато часу і нервів, але якщо ними не жертвувати, економити і робити все самим, в результаті виросте безинициативность і безуспішна особистість. Не забороняйте малюку робити самому те, що, на перший погляд, йому ще рано. Плануйте процес годування, одягання на прогулянку та інші щоденні спільні дії з дитиною заздалегідь, з урахуванням того, що багато чого він робитиме сам.
2
Не піддавайтеся своїм бажанням полегшити йому завдання і зробити все замість нього. Замість користі ви завдасте очевидної шкоди. Діти, батьки яких з самого раннього віку не дозволяють розвиватися самостійним навичкам, згодом перестають намагатися ставити перед собою навіть мінімальні завдання. На перший погляд, це зручно, дитина робить тільки те, що йому говорять. Але, не навчившись ставити цілі з раннього дитинства, людина приречена і в дорослому житті бути повністю підкорятися чужій волі.
3
Полегшити самостійне навчання можна за допомогою спеціальної літератури з розвитку навичок. Існують посібники, як навчитися шнурувати взуття, застібати одяг і т. Д. Придбайте іграшкові інструменти, що імітують справжні. Нехай малюк будує разом з татом табурет або шпаківню, не ризикуючи при цьому поранити ручки. Купіть дитячі ножиці з безпечними кінчиками, за допомогою них можна разом з батьками вирізати картинки і т. Д.
4
Завжди пам'ятайте про те, що тільки на особистому прикладі можна навчити дитини чого небудь. Якщо ви не забираєте вранці відразу після пробудження постіль, то навряд чи навчите цьому свого малюка. Аргументи не переконливі, якщо особистий приклад доводить зворотне. Якщо ви самі не демонструєте своє вміння ставити завдання і їх виконувати, то дитина буде робити те ж саме.