Як навчитися малювати меблі.

Меблі нерідко стає фоном на малюнках, на першому плані яких зображені більш цікаві об'єкти - люди, тварини або хоча б натюрморти. Проте помилка, зроблена при зображенні другорядного столу або дивана, може зіпсувати враження від усієї картини. Тому варто виділити трохи часу і навчитися малювати різні предмети меблів.
Інструкція
1
Щоб задати координати для малюнка, розділіть лист на рівні частини вертикальної і горизонтальної осями. У правій нижній чверті починайте малювати стіл. Горизонтальна вісь стосується його далекої сторони.
2
Побудуйте форму столу як паралелепіпед. Так ви визначите його правильне розташування в просторі. Після цього можна буде промальовувати деталі.
3
Намітьте приблизну довжину поверхні стола, а потім таку ж відстань відкладіть по вертикалі - це висота від далекого лівого кута до правої передньої ніжки. Права сторона столу знаходиться ближче до глядача, ніж ліва. Тому горизонтальні грані паралелепіпеда відхилите від горизонтальної осі приблизно на 5 °. Три горизонтальні лінії - на кришці столу і та, на якій стоять ніжки, паралельні один одному.
4
Злегка відступивши від країв паралелепіпеда, проведіть строго вертикально відрізки - ніжки. Вони також паралельні. Бічні грані відхилите від вертикальної осі аркуша приблизно на 45 °. Візуально ці лінії повинні зближуватися, тому трохи збільште нахил лівого бокового ребра.
5
Зітріть допоміжні лінії. Намалюйте складки на скатертини столу. Щоб зробити предмет об'ємним, розфарбуйте або заштрихуйте його. Якщо ви тільки вчитеся малювати меблі, краще працювати одним кольором, щоб зрозуміти принципи його розподілу.
6
Визначте, де знаходиться джерело світла. На даній фотографії він зверху, практично навпроти глядача. Значить, тіні від предметів падатимуть по вертикалі вниз. Позначте тонкими лініями контури тіней. Поверхня столу добре освітлена, тому її можна зафарбувати рівномірним дуже світлим відтінком обраного кольору. В тінях передайте градацію кольору - він втрачає насиченість в міру віддалення від предмета.
7
Більш темної, ніж поверхня стола, стане права грань скатертини. Зробіть більш темною її верхню частину у згину. Уздовж складки у далекого кута колір стає практично чорним.
8
На передній грані столу досить насичений тон також затемните поруч з краєм. Вона повинна контрастувати з практично білою кришкою. Завершіть малюнок, намалювавши тінь на підлозі.
9
Більшість предметів меблів можна намалювати таким же способом - вписавши в геометричні фігури (паралелепіпед або циліндр).