Як відновити режим дня.

Якщо ви страждаєте безсонням, не в змозі заснути до світанку, а вранці прокидаєшся все на світі і потім засинаєте на навчанні і роботі, вам явно варто задуматися про зміну режиму дня. На щастя, це зробити при дотриманні певних послідовностей не так вже й складно, і ваш організм буде всіляко сприяти переходу на нормальний режим - для здоров'я набагато краще нормований день, а то є достатньо ранній підйом і ранній відхід до сну. Отже, як швидко відновити режим дня?
Інструкція
1
Для початку навчіться засипати раніше. Лягайте за 8 годин до потрібного вам підйому і намагайтеся заснути. Навіть якщо ви будете просто лежати і думати, ваш організм поступово почне перемикатися на більш ранній сон. Створіть в кімнаті навіває сон атмосферу приблизно за годину до відбою, провітріть кімнату, задерніте штори, вимкніть комп'ютер і телевізор, Безпосередньо перед сном доможіться в кімнаті абсолютної оксамитової темряви, на організм це діє безвідмовно - через деякий час ви солодко заснете.
2
Перший час вранці вставайте на півгодини раніше звичайного. Звичайно, кілька днів поспіль ви будете сильно хотіти спати протягом дня, але краще перетерпіти. Приблизно через тиждень ви будете прокидатися на цілу годину раніше вже без будильника, а вночі міцно спати і висипатися. Також перед сном не варто об'їдатися - це, по-перше, погано відіб'ється на вашій фігурі, а по-друге змусити організм витрачати енергію на переробку їжі. До того ж почуття легкого голоду змусить вас встати раніше, а не ніжитися в напівдрімоті в ліжка.
3
Відмінно допомагають заснути вечірні прогулянки на свіжому повітрі, це забезпечує організму належну фізичне навантаження (особливо якщо ви є володарем сидячої роботи), покращує кровообіг і насичення тканин киснем, спалює зайву енергію і калорії, даруючи приємне почуття втоми. Не варто бігати або кататися на велосипеді - просто проходите пару кілометрів пішки. На вечерю (який слід влаштовувати мінімум за 3 години до сну) слід їсти білки, тому що на їх переробку організм також витрачає достатньо енергії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1RgHTbWnfpw
Навіть в сім'ях, де режим дня дотримується всіма досить строго, трапляються відхилення. Більш того, такі відхилення необхідні і дорослим, і дітям. Іноді потрібно відпочивати від раз і назавжди встановленого порядку. Найчастіше про режим е дня забувають в довгі свята або влітку, коли не хочеться думати, у скільки потрібно обідати або вкладатися спати, бо навколо дуже багато цікавого. Але свята або відпустку закінчуються, і потрібно повертатися до звичного розміреного способу життя. І перш за все необхідно знову привчити до режим у дитини.
Інструкція
1
Якщо ритм життя збився в свята, нічого страшного не сталося. Дитина сама із задоволенням повернеться до звичних справах. Відновити режим після відпустки можна тими ж самими способами, якими ви колись привчали свого маленького непосиду до певного порядку. Необхідно позитивне ставлення як з його боку, так і з вашою. Розкажіть йому, що ви повертаєтеся в дитячий сад або в школу, де його чекають старі друзі і нові іграшки і заняття. Друзі по ним скучили, вони багато де побували і обов'язково розкажуть про свої літні пригоди. Обговоріть з дитиною, що він може розповісти виховательці і іншим дітям.
2
Відновіть режим сну і неспання. Влітку можна було вранці спати і довше, а тепер знову доведеться рано вставати. Але при цьому необхідно висипатися, тому й лягати теж доведеться рано. Почніть з підйому. Напередодні намітьте план на наступний день і поясніть, чому потрібно встати рано. У плани може входити відвідування лікаря перед школою та дитячим садом, цікава прогулянка по знайомих місцях або поїздка туди, куди дитина давно хотів. Заплановане повинно бути зроблено обов'язково.
3
Постарайтеся, щоб день вийшов цікавим і насиченим. Якщо буде багато вражень, увечері вам навіть не доведеться особливо старатися, щоб дитина ліг спати. Не турбуйтеся, якщо в перший же вечір вам не вдасться відновити звичний порядок відходу до сну. Ви це зробите завтра або післязавтра. Але пояснити дитині, чому і завтра потрібно встати раніше, все одно необхідно.
4
На наступний день або через день нагадайте дитині, що потрібно робити перед відходом до сну. На дачі або у бабусі не завжди була можливість дотримуватися певний порядок (хоча гігієнічні процедури необхідно, звичайно, виконувати і влітку). Виберіть найцікавішу книжку, яку ви почитаєте перед сном. Зазвичай діти з задоволенням повертаються до звичного життєвого ритму, і їм потрібна зовсім невелика допомога.
5
Якщо у вас є ще кілька днів до повернення в садок або до початку шкільних занять, дайте дитині можливість самому згадати, в який час потрібно гуляти, а яке приділити спокійним іграм, малюванню або читання. Якщо у нього самого це не дуже виходить, запропонуйте в певний час заняття на вибір. Дублювати шкільні уроки при цьому не потрібно, просто дайте дитині можливість чергувати спокійні заняття з рухливими іграми. При своєчасній зміні діяльності він буде менше втомлюватися.
Зверніть увагу
Повертайте дитини до звичного життєвого ритму так, щоб він цього не помічав. Дайте зрозуміти, що і дорослі теж повертаються до звичайного способу життя. Це значно полегшить процес, оскільки дошкільнята і навіть молодші школярі в чому копіюють батьків.
Корисна порада
Не варто відновлювати режим в останній день перед школою. Почніть це раніше, хоч би за тиждень.