Як підключити зовнішній спалах.

Зовнішня фотоспалах дозволяє отримувати природніші знімки, на яких тіні розташовуються збоку від об'єктів, а не за ними. Однак, неграмотне підключення зовнішнього спалаху загрожує пошкодженням апарату, а то і електротравми.
Інструкція
1
Все зовнішні фотоспалахи, розраховані на електричне підключення до фотоапарата, діляться на дві категорії: з високим і низьким напругою на роз'ємі для синхроконтакта. Перші з них можна використовувати тільки спільно з фотоапаратами, мають механічний синхроконтакт, другі - з будь-якими апаратами. Ніколи не нехтуйте цим правилом, інакше дорога камера вийде з ладу. Якщо ж виникне необхідність підключити спалах першого типу до апарату з електронним синхроконтактом, доведеться купити або виготовити спеціальне згода пристрій, располагаемое між апаратом і спалахом.
2
Дотримуйтесь особливої обережності при користуванні спалахами, що живляться безпосередньо від мережі. Ланцюг запуску в такому освітлювачі обов'язково повинна бути відділена від кіл, що перебувають під мережевим напругою, мегаомнимі резисторами з обох сторін (а не тільки з одного).
3
Одні спалаху надягають безпосередньо на роз'єм, розташований на апараті (вони називаються безкабельними), а інші підключаються кабелем. Пам'ятайте, що безкабельні спалаху лише збільшують освітленість, але не усувають головну проблему - розташування тіней за об'єктом. При бажанні безкабельні спалах можна перетворити на звичайну, додавши до неї кабель. Він повинен бути добре ізольованим.
4
Дуже зручні фотоспалахи, обладнані датчиком світла. Вони включаються одночасно зі спрацьовуванням маленької спалаху, розташованої безпосередньо в фотоапараті. З самим апаратом вони пов'язані лише оптично, і тому не загрожують йому ушкодженням навіть при несправності. При бажанні можна перетворити на таку спалах і звичайну, додавши до неї саморобний або готовий пристрій - светосинхронизатора.
5
Розташовуйте додаткову спалах збоку від камери - тільки так ви отримаєте природний вигляд тіней на знімку. За допомогою декількох светосинхронизатора можна змусити працювати одночасно з апаратом відразу кілька спалахів, отримавши тим самим ще більш цікавий художній ефект.
Зверніть увагу
Не розбирайте фотоспалах - заряд знаходиться в ній конденсатора смертельно небезпечний.
Іноді фотографу доводиться працювати в таких умовах, коли оптична система не може забезпечити потрібну експозицію з адекватним значенням витримки, а чутливість ПЗС-матриці недостатньо велика. В таких ситуаціях використовується спалах. Вона вбудована практично в усі сучасні цифрові фотоапарати. Спалах узгоджена з пристроєм визначення експозиції камери і забезпечує світловий імпульс під час спрацьовування її затвора.
Вам знадобиться
  • - фотоспалах;
  • - «башмак»;
  • - ручний штатив.
Інструкція
1
Підключіть зовнішній спалах за допомогою гнізда кабелю. Такий тип з'єднання може бути одноконтактний і Багатоконтактні. Найбільш стандартизованим є одноконтактний підключення. Багатоконтактні ж роз'єми, як і кабельні гнізда, розробляються різними фірмами, тому несумісні один з одним. Форма контакту, та й їх кількість, залежить від фірми виробника. Багатоконтактними гніздами камери оснащуються, щоб по максимуму використовувати потенціал зовнішнього спалаху. Підключаються вони до фотоапарата за допомогою спеціальних кабелів.
2
Підключіть зовнішній спалах за допомогою так званого «черевика». Цей тип передбачає закріплення спалаху безпосередньо на самому фотоапараті. Даний спосіб підключення також може бути Багатоконтактні і одноконтактний. Останній зустрічається рідко. Але не завжди розміри фотокамери можуть дозволити розмістити на своїй верхній панелі багатоконтактний башмак.
3
Скористайтеся ручним штативом для підключення спалаху. Він призначений для з'єднання її з фотокамерою і утримування їх однією рукояткою. З його допомогою можна змінювати відстань між фотоапаратом і спалахом до 110 мм, здійснювати розвороти по вертикалі на 180 градусів і нахили на 90 градусів.
4
Спробуйте використовувати приставку для камери. Вона призначена для з'єднання спалаху з камерою і утримання їх разом за допомогою рукоятки. Конструкція виглядає, як модернізований штатив, і дозволяє досить широко міняти положення щодо фотокамери. Можна розвертатися на 180 градусів і нахиляти спалах на + -90 градусів перпендикулярно і паралельно осі об'єктива. В принципі, це те ж саме, що і ручної штатив, але трохи зручніше в експлуатації і трохи більш «рухливо». Так, ви можете фіксувати спалах при нахилі в 90, 135 або 180 градусів, що дозволить охопити багато більше варіантів експозиції.