Як розвинути координацію у дитини.

Роботу над координацією рухів необхідно починати з раннього віку, це необхідно для повноцінного фізичного розвитку дитини. Основною формою проведення таких занять є ігрова діяльність.
Вам знадобиться
  • - шматочок крейди;
  • - два стільці;
  • - тазик з водою;
  • - стаканчики;
  • - кілька великих предметів;
  • - багато маленьких різних предметів;
  • - табуретка;
  • - пов'язки на очі;
  • - чотири столові ложки.
Інструкція
1
Зіграйте з малюками в «Стрибунці-воробушки». Намалюйте крейдою на підлозі або асфальті велике коло, в його центрі має стояти ведучий - «ворона». Діти - «воробушки» знаходяться за межею круга і по сигналу встрибують до «вороні», стрибають, намагаючись не попастися в лапи ворогові і водночас не виходити при цьому за межі накресленої лінії. Коли «ворона» ловить «горобчика» він стає на її місце. Дана гра допомагає розвивати координацію дитини .
2
Розташуйте два стільці на відстані близько ста метрів один від одного. На один стілець поставте таз з водою, на другий - порожній тазик. Основним завданням учасників гри є: перенести в будь-яких пластикових формах (наприклад, стаканчиках) воду з повної ємності в порожню. Переможцями стає та команда дітей, яка проллє менше води при перенесенні.
3
Запропонуйте дитині правою рукою крутити до себе, при цьому правою ногою крутячи від себе. Дайте ще одне завдання: плескати себе по голові лівою рукою, одночасно гладити свій живіт правою рукою в різних напрямках: зліва направо і справа наліво.
4
Для кожного грає підберіть кілька великих (таких, які насилу можна утримати на одній руці) і багато дрібних предметів. Вони повинні лежати окремої купкою для кожного грає. Ігрова задача: перенести за один раз всі предмети, не впустивши, на відстань 7-10 метрів із зав'язаними очима. Перемагає той, хто успішно впорається із завданням.
5
Пограйте з дітьми в гру «Ложка на ніжку». Переверніть табуретку вгору ногами, до кожної її ніжці поставте спиною гравця із зав'язаними очима. В руках у кожного дитини повинна бути дерев'яна ложка. По сигналу ведучого діти повинні зробити три кроки вперед, повернутися кругом і постаратися швидше покласти ложку на ніжку. Виграє перший впорався із завданням.
6
Дайте дітям завдання обертати руку справа наліво, а ногу одночасно в протилежну сторону. Потім попросіть їх виконати ті ж дії обома руками і ногами.