Як намалювати мавпу.

Мавп досить складно розгледіти в природному середовищі існування. Вони або ховаються в кронах дерев, або майже зливаються з кольором землі. До того ж ці тварини славляться своєю жвавістю. Тому вам навряд чи вдасться намалювати портрет мавпи з натури. Зате цілком можна зобразити її, використовуючи фотографію.
Інструкція
1
Розділіть аркуш вертикальною лінією навпіл. Ця вісь буде проходити через середину тулуба мавпи. Праву половину розділіть ще на дві рівні частини. Розділова смуга стикається з животом тварини. Відміряйте такий же відрізок зліва від центральної осі, щоб обмежити ширину об'єкта на малюнку.
2
Визначте висоту тварини. Для цього виміряйте ширину і збільште в два рази. Позначте овалом голову - вона займатиме чверть від загальної висоти.
3
Уточніть форму всіх частин начерку. Тіло мавпи намалюйте у формі вертикально витягнутого овалу. Його вісь відхилена від вертикальної осі приблизно на 30 °. Голову складіть з кола і горизонтального овалу.
4
Намалюйте руки мавпи. Їх довжина до ліктя повинна бути трохи менше, ніж передпліччя і кисті. Верхню половину нижніх лап також зробіть овальними, а потім додайте ступні. Накресліть хвіст - його довжина в три рази перевищує висоту голови мавпи.
5
Зітріть допоміжні лінії і починайте розфарбовувати малюнок. «Шапочку» мавпи розфарбуйте двома відтінками коричневого. Ту половину, що ближче до очей - з додаванням жовтого, другу - червонувато-коричневим.
6
Щеку, спину і бік тварини заповніть різними відтінками охри, лапи і хвіст зробіть сірими. Мордочку і вухо зафарбуйте чорним, змінюючи його насиченість в залежності від освітленості і форми ділянки. Там, де потрібно зробити відблиски, додайте до чорного трохи синього. Білу шерсть на животі і грудях мавпи оттените в неосвітлених місцях за допомогою охри, сірого і блакитного.
7
Щоб намалювати шерсть мавпи, візьміть акварельні олівці. Їх можна замінити тонким пензликом, але тоді роботи займе більше часу. Додайте по всьому тулубу мавпи штрихи, що збігаються з напрямком вовни. Спочатку використовуйте колір трохи темніший, ніж фон. Потім по всьому малюнку додайте коротке світло-сірі штрихи.
8
В останню чергу розфарбуйте фон малюнка. Землю на задньому плані просто залийте кольором, на передньому можна промальовувати на ній каміння і травинки. Також досить чітким зробіть зображення листя.